Petak, 10. svibnja 2024.

Rijeka preokretom do pobjede u Koprivnici, Slaven Belupo i dalje u grčevitoj borbi za opstanak

Prije reprezentativne stanke Slaven Belupo će u subotu odigrati još jednu iznimno važnu utakmicu u borbi za opstanak. U Koprivnicu stiže pulska Istra

Nakon što su u petak odigrali 1:1 na Rujevici u redovnom kolu, nogometaši Slavena Belupa i Rijeke snage su odmjerili i danas, u srijedu, u zaostaloj utakmici 16. kola Prve HNL.

Iako je na poluvremenu vodio koprivnički klub, gosti su na kraju slavili rezultatom 3:1.

Prva prilika na utakmici pripala je gostima. Već u trećoj minuti Tomečak se našao u lijepoj situaciji, ali je od bloka Gode lopta otišla u korner.

Pet minuta kasnije vidjeli smo stopostotnu šansu za Farmaceute. Bosec je odlično centrirao s desne strane, a Knöll s četiri-pet metara glavom puca u vratara Nevistića.

Rijeka je opet opasno zaprijetila u 18. minuti, no neometani Lončar s nekih 11-12 metara, malo iskosa, puca preko gola. Dvije minute kasnije i Andrijašević glavom puca preko gola.

Slaven Belupo poveo je u 23. minuti. Bila je to sjajna akcija. Raspoloženi Bosec ponovno je odlično ubacio s desne strane, a Glavčić je još bolje sve ispratio, pobjegao svom čuvaru i s nekoliko metara nogom zakucao loptu u mrežu, ispod grede. Peti je to ovosezonski gol veznjaka iz Srbije.

Tri minute kasnije nova prilika za momčad Tomislava Stipića. Murić je pogriješio, lopta dolazi do Lulića koji sjajno puca s nekih 16 metara, ali Nevistić spašava svoju momčad.

Rijeka je u prvom poluvremenu imala pet udaraca prema golu domaćina, ali ni jedan u okvir. Imala je i nešto veći posjed lopte. S druge strane, Slaven Belupo imao je pet udaraca i svih pet u okvir gola.

Domaćin je dobro krenuo i u nastavak susreta. Nakon kontranapada, Knöll se našao u 48. minuti u izglednoj situaciji, ali brani Nevistić. Imao je i boljih rješenja, mogao je dodati loptu, ali se odlučio sam završiti akciju.

Najbolju priliku Rijeke do tada vidjeli smo u 67. minuti. Andrijašević je nakon kornera sjajno glavom spustio za Menala, a ovaj nije iskoristio odličnu poziciju pred vratima Farmaceuta.

Probudili su se gosti i kreirali fantastičan preokret.

U 69. minuti Rijeka je izjednačila. Pritisak na domaće se isplatio. Prekrasan pogodak zabio je Drmić. Na lijevoj strani šesnaesterca prevario je svog čuvara Boseca, namjestio se na desnu nogu i neobranjivo pucao kraj Filipovića.

U 75. minuti momčad Gorana Tomića je i povela. Glavčić prvo loše odbija loptu na sredini terena, Božić nije uspio spasiti stvar, a Andrijašević prosljeđuje do Menala na desnoj strani koji lijepo pogađa Filipovićevu mrežu.

Utakmica je bila riješena u 81. minuti. Strijelac je bio Galović. Pali su potpuno koprivnički nogometaši u posljednjih 20-25 minuta.

Nakon 39 dana prva je to prvenstvena pobjeda Rijeke i prvo slavlje u HNL-u njihova novog trenera Tomića.

Slaven Belupo, koji već sedam utakmica ne zna za pobjedu, sada ima 24 odigrana susreta u prvenstvu i s 23 boda ostaje na sedmom mjestu. Isti broj bodova ima Istra, Varaždin je na 22 boda, a Lokmotiva na 20. Konkurencija ima utakmicu više, ali slaba je utjeha to za Farmaceute jer moraju odraditi Poljud, a Hajduk je uvijek Hajduk, u kakvoj god formi bio.

Rijeka je, pak, s 36 bodova skočila na četvrto mjesto. Hajduk ima tri boda i dvije utakmice manje na petom mjestu.

Prije reprezentativne stanke Slaven Belupo će u subotu odigrati još jednu iznimno važnu utakmicu u borbi za opstanak. U Koprivnicu stiže pulska Istra. Može se slobodno reći da je to kvalifikacijska utakmica za Stipićevu momčad.