Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Slaven Belupo i Lokomotiva podijelili bodove

Bila je to zaostala utakmica šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige, a igralo se bez prisustva gledatelja

Nakon domaće pobjede protiv pulske Istre (5:1) i gostujuće u Varaždinu (2:1), nogometaši Slavena Belupa u srijedu su na koprivničkom stadionu ugostili zagrebačku Lokomotivu i odigrali bez pogodaka.

Bila je to zaostala utakmica šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige, a igralo se bez prisustva gledatelja. Uoči ovog sraza Slaven Belupo bio je na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 10 bodova iz osam utakmica, dok je Lokomotiva bila devetoplasirana s pet bodova u šest utakmica. Sada imaju po bod više, utakmicu više i iste pozicije.

Tri tjedna su Lokosi bili zbog koronavirusa bez službene utakmice, a u međuvremenu su doveli pet, šest jako dobrih igrača. Momčad Gorana Tomića u uvodnom je dijelu utakmice imala nešto veći posjed lopte i najbolju priliku u 9. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Sammira u šesnaesterac. Ipak, domaći stoper Božić u zadnji je trenutak izbio loptu u korner ispred Cokaja koji je bio na samo nekoliko metara od gola Filipovića.

Tražili su ubrzo gosti i jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom Jeffrena, ali sudac Pejin samo je pokazao da se igra dalje. U višu brzinu stavili su Farmaceuti trenera Tomislava Stipića i u 19. minuti bili jako blizu vodstvu. Jeffren je odigrao dupli pas s Knollom i odlično pucao s nekih 15 metara, no vratar Lokomotive Hendija je pokazao odlične reflekse i izbacio loptu u korner.

U 25. minuti još jedna obećavajuća prilika za koprivničkog prvoligaša. Povukao je fino po sredini Mlinar i na desnoj strani pronašao Knolla u naletu, ovaj je pucao malo iskosa s nekih 18-19 metara, ali Hendija je ponovno bio siguran.

Četiri minute kasnije vidjeli smo i novu priliku Lokomotive. S desne strane sjajno je u šesnaesterac loptu ubacio Karačić, Aliyu je bio u dobroj poziciji, no pucao je preko gola.

U 38. minuti vidjeli smo fliper u šesnaestercu Lokomotive. Pucali su Soldo i Glavčić, no u bloku su im se našli gostujući igrači. Sudac Pejin pregledavao je snimku jer je Soldina lopta pogodila u ruku Malikjia, no nije bilo namjere i nastavila se igra.

Do kraja poluvremena bile su još dvije poluprilike na obje strane, a na odmor se otišlo bez pogodaka.

Cokaj je u 56. minuti odapeo s nekih 25 metara, odličan udarac pod gredu, ali domaći vratar Filipović uspio je krajnjim naporima loptu izbiti u korner. Uslijedila je dvostruka Tomićeva izmjena. Umjesto Sammira i Malikjia zaigrali su Chajia i Tahiraj.

Vidjelo se da obje momčadi žele sva tri boda, igralo se na trenutke dosta dobro, izmjenjivali su se napadi, ali se nije pošto-poto srljalo. I bod u ovoj utakmici za obje momčadi nije tako loš.

Stipić je u 67. minuti umjesto Knolla ubacio Bogojevića, želio je osvježiti ofenzivni dio igre. No, ništa se posebno potom nije događalo. Nekih prilika je bilo na obje strane, no ne i mirnoće u završnici.

Napravio je gostujući trener Tomić u 83. minuti još dvije izmjene. Izašli su iz igre Tuci i Aliyu, a ušli su Šimić i Đira. I Stipić je minutu kasnije umjesto Jeffrena uveo Jukića.