Petak, 26. travnja 2024.

SuperSport HNL: Ademi se oprostio od Dinama pobjedom protiv Rijeke

Derbijem Dinama i Rijeke odigranim u nedjelju u Zagrebu zaključeno je 26. kolo SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Modri su slavili rezultatom 1:0, a pobjednički pogodak postigao je Stefan Ristovski na asistenciju Martina Baturine nakon kornera u 68. minuti.

Prekinuo je tako Dinamo seriju od tri utakmice bez pobjede. S nova tri boda momčad Ante Čačića vratila se na devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Hajduk, dok je Rijeka ostala šesta s 34 boda.

Ovom utakmicom od Dinama se oprostio dugogodišnji kapetan Arijan Ademi, koji odlazi u Kinu. U 84. minuti izašao je uz ovacije Maksimira kojeg napušta nakon 13 godina.

U prvoj nedjeljnoj utakmici Istra 1961 i Lokomotiva podijelili su bodovni plijen odigravši utakmicu bez pogodaka.

SuperSport HNL: Hajduk se namučio, ali je ipak uspio slomiti otpor Slavena Belupa

PAROVI 26. KOLA: Varaždin – Gorica 2:1, Osijek – Šibenik 0:0, Hajduk – Slaven Belupo 1:0, Istra 1961 – Lokomotiva 0:0, Dinamo – Rijeka 1:0.