SuperSport HNL: Hajduk se namučio, ali je ipak uspio slomiti otpor Slavena Belupa

U sklopu 26. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige u subotu su se na Poljudu sastali Hajduk i Slaven Belupo.

Domaćin je ostvario minimalnu pobjedu i tako povezao dva prvenstvena trijumfa, dok je Slaven upisao drugi uzastopni poraz rezultatom 1:0.

Slavenov trener Zoran Zekić postavio je momčad u formaciju 5-4-1, s jasnom namjerom zatvaranja svih prilaza svojim vratima.

Prvu priliku imao je Livaja u 13. minuti, prošao je Božića, ali mu je u posljednji trenutak loptu odnio Soldo.

Opasan je bio udarac Martinage u 27. minuti, tukao je malo pokraj vratnice.

Prvi udarac Hajduk je uputio u 31. minuti, Krovinović je poslao loptu pokraj okvira Čovićevih vratiju.

Nakon ubačaja Livaje, u 35. minuti Mlakar je s tri metra pokušao glavom, ali nije bio precizan.

U drugo poluvrijeme Zekić je krenuo s dvije zamjene, umjesto Talysa i Manaja ušli su Jambor i Hoxha.

Hajduk je imao veliku priliku u 47. minuti, ali je Čović obranio udarac Pukštasa nakon skoka Vuškovića. Dvije minute kasnije tukao je i Livaja, pokraj desne vratnice.

Kontranapad je u 65. minuti povukao Livaja, no Čović mu je dobro ušao u udarac.

Spasa za Farmaceute nije bilo u 72. minuti. Livaja je ubacio s lijeve strane, Božić je glavom izbio loptu na rub kaznenog prostora, a Dino Mikanović je pravom ‘bombom’ matirao Čovića.

Ubacio je Zekić u igru Krstanovića i Mihalića, no promjene nije bilo, ostalo je 1:0, minimalna i zaslužena pobjeda Hajduka.

U prvoj današnjoj utakmici Osijek i Šibenik odigrali su bez pogodaka.

Slijedi prvenstvena stanka zbog nastupa reprezentacije, a nakon toga Slaven u Koprivnici dočekuje Istru 1961.

SuperSport HNL: Varaždin na Brodićev pogon sredio Goricu i skočio na četvrto mjesto

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)
SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja 12.000. Sudac: Dario Bel (Osijek).
HAJDUK (4-2-3-1): Lučić – Mikanović, Ferro, Vušković, Melnjak – Grgić, Krovinović – Pukštas, Benrahou (od 85. Anello), Mlakar (od 70. Kalinić) – Livaja. TRENER: Ivan Leko.
SLAVEN BELUPO (5-4-1): Čović – Hlevnjak (od 85. Mioč), Tepšić, Božić, Soldo, Martinaga – Crnac (od 72. Krstanović), Marina, Mudražija (od 71. Mihalić), Talys (od 46. Jambor) – Manaj (od 46. Hoxha). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELAC: 1:0 Mikanović (72).

PAROVI 26. KOLA: Varaždin – Gorica 2:1, Osijek – Šibenik 0:0, Hajduk – Slaven Belupo 1:0, Istra 1961 – Lokomotiva (nedjelja, 15.00), Dinamo – Rijeka (nedjelja, 17.30).