Četvrtak, 28. ožujka 2024.

SUPERSPORT HNL Hoxhin gol nije bio dovoljan, Dinamo u zadnjih 20 minuta slomio goste iz Koprivnice

U subotu su odigrane dvije utakmice 11. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige. Osijek je ugostio Lokomotivu, dok je Dinamo bio domaćin Slavenu Belupu.

Osječani su u ranijem terminu u Gradskom vrtu svladali Lokose s visokih 4:1 i skočili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Farmaceuti su na dvoboj s Dinamom stigli bez Marine, Jambora, Kvržića,  Suška, Branštetera, Fanima i Žuljevića, a od prve minute krenuo je novi igrač Benedik Mioč, i to iza jedinog napadača Hoxhe. Na klupi je bio od viroze oporavljeni trener Zoran Zekić.

Dinamo je istrčao u trenutno najjačem sastavu, Ante Čačić nije želio riskirati uoči važnog dvoboja s RB Salzburgom u Ligi prvaka.

Dinamo - Slaven Belupo
Detalj s utakmice Dinamo – Slaven Belupo // Foto: NK Slaven Belupo

Poveli su Modri već u 9. minuti i to autogolom vratara Markovića. Nakon udarca Josipa Drmića lopta se od vratnice odbila do Markovića koji ju nije uspio ispucati, već se lopta od njegove noge odbila u mrežu.

Već u 11. minuti Oršić je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Nakon nekoliko prilika Dinama, Slaven je u 35. minuti uzvratio preko Kocijana koji je lijepo prošao dvojicu igrača, ali ne i Livakovića.

U 59. minuti gosti iz Koprivnice stigli su do izjednačenja. Bosec je fino ubacio s desnog boka, a Arbër Hoxha je ostao sam i glavom smjestio loptu u mrežu za 1:1.

U 70. minuti Božić je napravio prekršaj na Baturini u kaznenom prostoru, a Bruno Petković je s bijele točke jakim i preciznim udarcem postavio 2:1. Sudac Strukan odluku je donio nakon pregleda snimke na VAR-u.

Na kraju je veća kvaliteta Dinama došla do izražaja te je Petar Bočkaj u 81. minuti spremio odbijanac nakon što je Marković obranio udarac Oršića.

Tu nije bio kraj, jer je Luka Ivanušec u sudačkoj nadoknadi na lijepu asistenciju Bočkaja pogodio za 4:1.

U nedjelju derbi igraju Rijeka i Hajduk, a kolo zaključuju Šibenik i Gorica.

Robert Mudražija
Robert Mudražija // Foto: NK Slaven Belupo

DINAMO – SLAVEN BELUPO 4:1 (1:0)
ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 3630. Sudac: Duje Strukan (Split).
DINAMO: Livaković – Ristovski (od 79. Moharrami), J. Šutalo, Perić, Ljubičić – Mišić (od 61. Baturina), Ademi – Špikić (od 79. Bočkaj), Ivanušec, Oršić (od 88. Marin) – Drmić (od 46. Petković).
TRENER: Ante Čačić.
SLAVEN BELUPO: Marković – Tepšić, Božić, Soldo (od 80. Crnac) – Bosec, Kocijan (od 80. Krstanović), Mudražija (od 84. Mihalić), Bašić, Martinaga – Mioč (od 84. Behram) – Hoxha (od 88. Hlevnjak).
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Marković (9-ag), 1:1 Hoxha (59), 2:1 Petković (72-11 m), 3:1 Bočkaj (81), 4:1 Ivanušec (90+3).

10. Gorica 9 1 2 6 7 13 -6 5

REZULTATI 11. KOLA: Varaždin – Istra 1961 1:1, Osijek – Lokomotiva 4:1, Dinamo – Slaven Belupo 4:1, Rijeka – Hajduk (nedjelja, 15.00), Šibenik – Gorica (nedjelja, 17.30).
PAROVI 12. KOLA: Lokomotiva – Šibenik (petak, 18.00), Hajduk – Varaždin (subota, 19.05), Slaven Belupo – Osijek (nedjelja, 15.00), Gorica – Rijeka (nedjelja, 17.10).