Nedjelja, 28. travnja 2024.

SuperSport HNL: Potop Slavena Belupa u Maksimiru, Dinamo korak bliže naslovu

Na svom prvom gostovanju Slaven Belupo je bodrila mlada navijačka skupina Podravske štuke, a u drugom poluvremenu svoj HNL debi upisao je junior Farmaceuta Filip Krušelj

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su gostovali kod Dinama u Zagrebu u sklopu 29. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Dinamo je od početka preuzeo inicijativu, a Slaven se orijentirao na obranu, no gostujući blok nije izdržao niti pola sata. Osjetilo se da kod gostiju nedostaje i energije i koncentracije, i kvalitetniji suparnik je to kaznio visokom pobjedom.

Gosti su stigli tek tri dana nakon poraza od Hajduka u polufinalu Kupa, a trener Zoran Zekić napravio je tri promjene u odnosu na tu utakmicu, umjesto Tepšića, Boseca i Crnca od prve minute krenuli su Christopoulos, Hlevnjak i Perošević.

Dvije opasne prijetnje Dinama u 8. minuti, Mišić je nakon kornera pogodio gredu, a malo kasnije je udarac Baturine sjajno obranio Čović.

Špikić je u 14. minuti tukao iskosa s desne strane, Čović se dobro postavio i skrenuo loptu u korner. Minutu kasnije glavom je zaprijetio Perković, no Čović je bio siguran.

Dinamo je poveo u 27. minuti. Ristovski je ubacio s desne strane, a Josip Drmić je pokraj Christopoulosa zabio za 1:0.

Ubrzo su Modri povećali prednost. Nakon ubačaja Perkovića glavom je pokraj Božića i Solde tukao Špikić i pogodio suprotni kut.

U 40. minuti s 20 metara snažno je tukao Hoxha, no Livaković je obranio. Na drugoj strani Ivanušec je uputio nezgodan udarac iz daljine, Čović je loptu izbacio u korner.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena lijepu akciju izvela je Bišćanova momčad, Baturina je uposlio Luku Ivanušeca koji je iz blizine prebacio Čovića za 3:0.

Početkom nastavka Zekić je u igru uveo Martinagu i Manaja i prešao na igru s četvoricom u obrani.

U 55. minuti Baturina je opasno tukao, a Čović je loptu skrenuo u vratnicu. Četvrti pogodak Dinamo je postigao u 62. minuti, iz slobodnog udarca ubacio je Baturina, glavom je tukao Josip Šutalo, a lopta se od vratnice i vratara Čovića odbila u mrežu, no teško je reći je li već prije prešla crtu.

U drugom poluvremenu svoj HNL debi upisao je junior Farmaceuta Filip Krušelj koji je u završnici fino prošao po desnoj strani u pronašao Krstanovića koji je tukao iznad grede.

Na kraju visok poraz za koprivničkog prvoligaša koji u petak dočekuje Osijek, dok Modri gostuju u Puli.

U nedjelju se sastaju Varaždin i Istra 1961 te Rijeka i Hajduk.

Na svom prvom gostovanju Slaven Belupo je u Maksimiru bodrila mlada navijačka skupina Podravske štuke. Nadamo se da im rezultat neće pokvariti raspoloženje na putu kući…

Podravske štuke
Podravske štuke u Maksimiru // Foto: Facebook Robert Kerovec

DINAMO – SLAVEN BELUPO 4:0 (3:0)
ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja 3181. Sudac: Dario Bel (Osijek).
DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Ristovski (od 81. Moharrami), J. Šutalo, Perić (od 72. Živković), Perković – Mišić – Špikić, Baturina (od 73. Bulat), Ljubičić (od 73. Menalo), Ivanušec – Drmić (od 81. Topić).
TRENER: Igor Bišćan.
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Čović – Christopoulos (od 46. Martinaga), Božić, Soldo – Hlevnjak, Jambor (od 46. Jambor), Marina (od 82. Bašić), Mioč, Hoxha – Mudražija (od 70. Krušelj) – Perošević (od 70. Krstanović).
TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Drmić (27), 2:0 Špikić (33), 3:0 Ivanušec (45+1), 4:0 Šutalo (61).

REZULTATI 29. KOLA: Šibenik – Gorica 0:4, Osijek – Lokomotiva 2:2, Dinamo – Slaven Belupo 4:0, Varaždin – Istra 1961 (nedjelja, 15.00), Rijeka – Hajduk (nedjelja, 18.00).