Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

FOTO Picoki teško do slavlja protiv Miklinovca, ali deveta prvenstvena pobjeda u nizu je upisana

Picoki su dominirali cijelu utakmicu, no Žuta podmornica odlično je parirala napadima rastrčanih domaćina. Do 92. minute

Tristotinjak gledatelja po kišovitom vremenu gledalo je u subotu u Đurđevcu borbenu i zanimljivu utakmicu 19. kola Prve ŽNL koprivničko-križevačke. Picoki su dominirali cijelu utakmicu, no Žuta podmornica odlično je parirala napadima rastrčanih domaćina.

Gosti su rijetkim polukontrama pokušavali stvoriti neku priliku, no u tome nisu uspijevali. Odličnu priliku u 25. minuti stvorili su gosti kada je iz jedne brze polukontre napadač gostiju izbio sam pred golmana Picoka, no Sven Gorjanec bravurozno brani. To je ujedno bila i jedina dobra prilika gostiju kroz cijelu utakmicu.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka. U drugom poluvremenu bila je preslika prvog.

Picoki konstantno napadaju, stvaraju prilike, no vratar Branimir Perković je nesavladiv. I tada iz jedne gužve pred golom gostiju Anatoliy Snozyk u 92. minuti zabija za konačnih 1:0 i nova tri boda Graničara. Mladi Ukrajinac poznatiji kao Tolja prvi je strijelac lige, a sada na svom kontu ima okruglih 20 golova.

Graničar iz Đurđevca u nizu ima devet prvenstvenih pobjeda. Sjajan podvig momčadi trenera Zvonka Lipovca.