Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

SUPERSPORT HNL Sjajni Arbër Hoxha osigurao Slavenu Belupu slavlje na Šubićevcu

Nogometaši Slavena Belupa u petak su gostovali kod Šibenika u utakmici 13. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Koprivničanci su stigli nakon dva neugodna poraza od Dinama i Osijeka, dok je iza Šibenika bila serija od pet uzastopnih remija.

Slavenov trener Zoran Zekić odlučio se za čak pet promjena u udarnoj postavi u odnosu na ogled s Osijekom, od prve minute krenuli su Čović, Christopoulos, Talys, Kocijan i Krstanović. Zanimljivo, kapetansku je traku ponio Mateo Kocijan.

Dvije velike prilike imali su Farmaceuti u uvodnim minutama. U 4. minuti Hoxha je glavom u for izbacio Crnca koji je iz dobre pozicije tukao pokraj vratnice, da bi u 5. minuti Hoxha uputio udarac iz blizine, iskosa s lijeve strane, no Rogić je obranio uz pomoć vratnice.

Uzvratio je u 20. minuti Čop, nakon ubačaja sa strane tukao je iz prve pokraj gola. Minutu kasnije Arai je zatresao Čovićevu mrežu, ali je Delić bio u zaleđu i pogodak nije priznat.

Odlično je u 26. minuti reagirao Slavenov vratar Čović, paradom je obranio opasan pokušaj B. Matića glavom nakon kornera.

Još jednom je nakon kornera Čović velikom obranom spasio mrežu, u 51. minuti lopta je išla uz vratnicu nakon udarca glavom M. Matića, no gostujući golman još jednom je opravdao Zekićevo povjerenje.

Slaven nakon one dvije prilike na početku nije stvorio priliku, pa je izgledalo da je udarac Krstanovića iz daljine u 66. minuti izgledao više kao pokušaj iz očaja. Lopta je otišla daleko od okvira.

A onda je u 71. minuti koprivnička momčad stigla do vodećeg pogotka. Mudražija je ubacio iz kornera s desne strane, a domaća je obrana potpuno samog ostavila Arbëra Hoxhu koji je glavom sa sedam-osam metara lijepo pogodio gornji lijevi kut vratara Rogića.

Mioč je u 82. minuti ubacio s lijeve strane, a Žuljević je glavom tukao pokraj gola.

Šibenik je došao do prilike u 86. minuti, ali je Čović uhvatio loptu nakon pokušaja Špeljaka.

U završnim minutama Zekić je umjesto Marine uveo Zirduma kako bi pojačao obranu i ‘zatvorio’ utakmicu.

U svom je naumu i uspio, bilo je to potpuno jasno u 89. minuti kad je Hoxha svojim drugim pogotkom osigurao puni plijen u Dalmaciji.

Čović je ispucao loptu, Krstanović je prenio glavom, a Hoxha fantastično s 18 metara naciljao gornji lijevi kut.

Bio je to četvrti ovosezonski pogodak kosovskog napadača koji se profilira u najboljeg igrača Slavena Belupa.

U sljedećem kolu Farmaceuti će ugostiti Rijeku.

Ante Crnac
David Mina i Ante Crnac // Foto: NK Slaven Belupo

ŠIBENIK – SLAVEN BELUPO 0:2 (0:0)
ŠIBENIK – Stadion Šubićevac. Gledatelja 764. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace).
ŠIBENIK: Rogić – Mesa, Perić, M. Matić, Mina (od 35. Kvesić, od 73. Dolček) – B. Matić (od 58. Špeljak), Salomon – Arai, Vidović (od 59. Marasović), Čop – Delić (od 46. Rak). TRENER: Mario Cvitanović.
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Christopoulos, Soldo, Talys – Crnac (od 65. Žuljević), Kocijan (od 65. Mioč), Marina (od 87. Zirdum), Mudražija, Hoxha (od 90+4. Martinaga) – Krstanović (od 90+4. Manaj). TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELAC: 0:1 Hoxha (71), 0:2 Hoxha (89).

10. Gorica 11 1 3 7 8 16 -8 6

REZULTATI 13. KOLA: Šibenik – Slaven Belupo 0:2, Osijek – Istra 1961 (subota, 16.55), Gorica – Hajduk (subota, 19.05), Dinamo – Varaždin (nedjelja, 15.00), Rijeka – Lokomotiva (nedjelja, 17.10).
PAROVI 14. KOLA: Hajduk – Dinamo (21. X. u 18.00), Lokomotiva – Gorica (22. X. u 15.00), Varaždin – Osijek (22. X. u 17.10), Istra 1961 – Šibenik (23. X. u 15.00), Slaven Belupo – Rijeka (23. X. u 17.10).