Četvrtak, 28. ožujka 2024.

SUPERSPORT HNL Slaven Belupo nakon šest godina uzeo tri boda na gostovanju kod Lokomotive

Slaven Belupo se učvrstio na drugoj poziciji, a u sljedćem kolu će gostovati kod Hajduka u Splitu

Na stadionu u Kranjčevićevoj u Zagrebu u subotu je odigrana utakmica 7. kola SuperSport HNL-a između Lokomotive i Slavena Belupa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u inicijativi domaćeg sastava, ali se na odmor otišlo netaknutih mreža.

Zoran Zekić u nastavku je krenuo s uobičajenim zamjenama, i možemo reći da je opet pogodio, jer su mu njegovi ‘jikeri’ donijeli novu pobjedu i ostanak na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Pogodak vrijedan velika tri boda postigao je Mateo Kocijan na asistenciju Marka Žuljevića u 80. minuti utakmice.

Do kraja su gosti iz Koprivnice uspjeli sačuvati minimalnu prednost, te su tako upisali i treću pobjedu zaredom. Nakon Rijeke i Gorice, pali su i Lokosi.

A Zekić nastavlja rušiti rekorde i barijere. Ovo je bila prva Slavenova pobjeda na gostovanju kod Lokomotive nakon 2016. godine kad je Heber s dva gola osigurao slavlje momčadi koju je tada vodio Željko Kopić.

U preostalim utakmicama 7. kola Rijeka večeras dočekuje Varaždin, dok se sutra sastaju Šibenik – Dinamo te u derbiju Osijek – Hajduk.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će gostovati kod Hajduka u Splitu.

Mihail Caimacov
Mihail Caimacov // Foto: NK Slaven Belupo

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 0:1 (0:0)
ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 500. Sudac: Duje Strukan (Split).
LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Čavlina – Cipetić (od 82. Vranjković), De Haas, Mersinaj, Pivarić – Marić, Cokaj – Aliyu (od 82. Veljača), Vasilj, Goričan (od 64. Tuci) – Kulenović. TRENER: Silvijo Čabraja.
SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Marković – Bosec, Tepšić, Božić, Martinaga – Marina (od 66. Kocijan), Jambor – Crnac (od 57. Fanimo), Caimacov (od 85. Bašić), Hoxha (od 57. Žuljević) – Manaj (od 67. Manaj). TRENER: Zoran Zekić.

10. Osijek 6 1 2 3 7 11 -4 5

REZULTATI 7. KOLA: Gorica – Istra 1961 0:2, Lokomotiva – Slaven Belupo 0:1, Rijeka – Varteks (subota, 21.05), Dinamo – Šibenik (nedjelja, 18.30), Osijek – Hajduk (nedjelja, 21.05).
PAROVI 8. KOLA: Dinamo – Rijeka (2. IX. u 20.00), Varaždin – Gorica (3. IX. u 18.55), Osijek – Šibenik (3. IX. u 21.05), Istra 1961 – Lokomotiva (4. IX. u 18.55), Hajduk – Slaven Belupo (4. IX. u 21.05).