Četvrtak, 18. travnja 2024.

Svjetsko prvenstvo: Hrvatska pružila odličan otpor svjetskim prvacima

Hrvatska rukometna reprezentacija u četvrtak je u Malmöu odigrala prvu utakmicu drugog kruga Svjetskog prvenstva s braniteljem naslova Danskom.

Za razliku od ogleda s Egiptom, ovaj put hrvatski rukometaši pružili su odličan otpor još jačem suparniku, aktualnom svjetskom prvaku.

Naši su vodili većinu vremena. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Hrvatske 16:15, a u drugom poluvremenu drama se u Švedskoj nastavila.

Minutu i 40 prije kraja Hansen je realizirao sedmerac za vodstvo Danske 32:31, da bi Karačić 35 sekundi do sirene zabio za 32:32.

U posljednjem napadu Danska je krenula sedam na šest, a danski izbornik Jakobsen pozvao je minutu odmora 12 sekundi prije kraja.

Danci su u zadnjem napadu izgubili loptu, ali je Cindrić u posljednjim trenucima s centra poslao loptu malo iznad grede.

Za četvrtfinale ostaje samo teorija, ostaje žal za pobjedom koja je bila tako blizu…

Sljedeći nastup Kauboji imaju u subotu u 18 sati protiv Belgije.