Utorak, 30. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo u sjevernom derbiju sredio Varaždin i vratio se na drugo mjesto

Nogometaši Slavena Belupa u petak su na koprivničkom Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ ugostili Varaždin u utakmici 10. kola SuperSport HNL-a.

Gosti su stigli ohrabreni nizom pozitivnih rezultata i usponom na ljestvici, sa željom za revanšom zbog poraza na domaćem terenu u 1. kolu.

Domaćin je u posljednja dva kola upisao dva uvjerljiva poraza (Hajduk 1:5, Istra 0:3), te su se igrači Zorana Zekića u susjedskom derbiju željeli iskupiti za te posrtaje.

Utakmica je odigrana u teškim uvjetima, dosadna kiša natopila je koprivnički travnjak, pa je kontrola lopte bila znatno otežana.

Slavenov trener opet je malo iznenadio sa sastavom, od prve minute krenuli su Christopoulos, Martinaga, Branšteter i Hoxha koji je odradio suspenziju, dok su Varaždinci istrčali u najavljenom sastavu.

Crnac u 14. minuti nije iskoristio veliku pogrešku Jelenića koji je vraćao loptu svom vrataru, potom je u 24. minuti Christopoulos povukao kontru koju je skoro i realizirao, ali je ostao prekratak.

Brodić je u 29. minuti tukao pored vratiju, a u 37. minuti Slaven je dočekao kontru. Hoxha je pobjegao Varaždincima i uposlio Antu Crnca koji je matirao Zeleniku za vodstvo domaćina.

Elezi je u 43. minuti propustio sjajnu priliku za izjednačenje, tukao je glavom, no Marković je uspio obraniti.

U drugom poluvremenu Slaven je discipliniranom obranom uspio učiniti goste gotovo potpuno bezopasnima. Nisu ni Farmaceuti imali velikih prilika, no cilj opravdava sredstvo, bodovi su ostali u Koprivnici.

Tako je Zekićeva momčad prekinula niz od dva teška poraza te se vratila na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Sad slijedi reprezentativna stanka, nakon toga Slaven ide u goste Dinamu, a Varaždin dočekuje Istru 1961.

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 1:0 (1:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 913. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina).
SLAVEN BELUPO: Marković – Tepšić, Božić, Christopoulos – Kvržić, Marina (od 81. Kocijan), Mudražija (od 81. Bašić), Martinaga – Crnac (od 70. Fanimo), Hoxha (od 86. Žuljević) – Branšteter (od 70. Krstanović).
TRENER: Zoran Zekić.
VARAŽDIN: Zelenika – J. Stanić, Jelenić, Pellumbi (od 74. Pilj), Urata (od 46. Brekalo) – M. Stanić – Kolarić, Teklić, Elezi (od 74. Ćubelić), Herrera (od 58. Perić) – Brodić.

10. Rijeka 9 1 2 6 6 16 -10 5

REZULTATI 9. KOLA: Šibenik – Hajduk 1:1, Rijeka – Osijek 0:3, Gorica – Dinamo 0:1, Slaven Belupo – Istra 1961 0:3, Lokomotiva – Varaždin 1:2. ZAOSTALA UTAKMICA 2. KOLA: Hajduk – Rijeka 2:0.
PAROVI 10. KOLA: Slaven Belupo – Varaždin 1:0, Gorica – Osijek (subota, 16.55), Hajduk – Istra 1961 (subota, 19.05), Rijeka – Šibenik (nedjelja, 15.00), Lokomotiva – Dinamo (nedjelja, 17.15).