U prometnoj nesreći koja se dogodila u ponedjeljak nešto prije 11 sati u Nedelišću teško je ozlijeđen 82-godišnji pješak.
Vozač (49) je upravljao teretnim automobilom, čakovečkih registarskih oznaka, Trnavskom ulicom u smjeru Pušćina te se zaustavio na obilježenom pješačkom prijelazu zbog prometne situacije, zaustavljenih vozila ispred. Potom je teretnim vozilom krenuo iz mjesta, a da se prethodno nije uvjerio da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu, zbog čega je prednjim bočnim dijelom teretnog automobila udario u 82-godišnjeg pješaka koji je prelazio kolnik preko obilježenog pješačkog prijelaza.
Nakon udara došlo je do pada pješaka na kolnik, a u nastavku kretanja i do djelomičnog pregaženja pješaka prednjim kotačima teretnog automobila, priopćila je Policijska uprava međimurska.
Zbog zadobivenim teških ozljeda 82-godišnjak je Helikopterskom hitnom medicinskom službom prevezen u Zagreb na daljnje liječenje.
Kako stoji u policijskom priopćenju, od 10.58 do 12.32 sati kolnik Trnavske ulice u Nedelišću je zbog obavljanja očevida prometne nesreće bio zatvoren za sav promet koji se odvijao obilaznim pravcima.
“Protiv 49-godišnjeg vozača teretnog automobila će se zbog počinjenja kaznenog djela izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu podnijeti kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu”, priopćila je policija.