Utorak, 30. travnja 2024.

Slaven Belupo preokretom poražen kod Lokomotive

Zanimljivu utakmicu odigrali su u ponedjeljak navečer na zagrebačkom Stadionu u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Slaven Belupo u 29. kolu HT Prve lige.

Domaćin je slavio s 3:1 i ostavio Zekićevu momčad na četiri utakmice bez pobjede. Slaba utjeha Koprivničancima može biti što su prekinuli golgeterski post koji je potrajao tri utakmice.

Tradicija govori da je ovo bio sedmi uzastopni poraz Farmaceuta na gostovanjima kod Lokomotive…

Na ljestvici je Slaven ostao sedmi s 30 bodova, dok je Lokomotiva opet peta s 39, koliko ima i šestoplasirana Gorica.

U početku je konkretnija bila Lokomotiva, ali bez pravih prilika, dok su Farmaceuti poveli krajem prvog poluvremena. Prvo je Kačavenda upropastio čisti zicer za domaće, pa je u nadoknadi nakon ubačaja Bogojevića glavom iz blizine fino pogodio Ante Crnac.

Lokomotiva je izjednačila početkom nastavka, Marko Dabro bio je siguran s bijele točke nakon prekršaja Parackog na Kulenoviću. Gosti su se žalili da se napadač Lokomotive zapravo zabio u njihovoga kapetana, ali sudac Pejin nije se obazirao na to, a za pravo mu je dao i VAR.

Uslijedile su potom dvije vratnice, u 60. minuti Kačavenda, pa u nastavku akcije Sušak brani opasan pokušaj Kulenovića. Bosec je 10 minuta kasnije snažnim udarcem iz blizine uzdrmao vratnicu, da bi Dabro svojim drugim pogotkom kojeg je postigao nakon asistencije Cipetića donio preokret Lokomotivi.

U sudačkoj nadoknadi Ibrahim Aliyu postavio je konačnih 3:1.

Vinko Soldo i Mihail Caimacov
Vinko Soldo i Mihail Caimacov // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 3:1 (0:1)
LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Nevistić – Cipetić, Salihu, N. Soldo, Miličević – Vasilj (od 72. Maleš), Marić – Aliyu (od 90+4. Stojković), Kačavenda (od 90+4. Špeljak), Pivarić (od 46. Dabro) – Kulenović. TRENER: Silvijo Čabraja.
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Tepšić (od 64. Kvržić), Paracki, V. Soldo – Bogojević, Caimacov, Brković (od 64. Krstanović), Bosec – Laušić (od 84. Hoxha), Zapata (od 84. Mlinarić) – Crnac. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 0:1 Crnac (45+1), 1:1 Dabro (48-11 m), 2:1 Dabro (77), 3:1 Aliyu (90+3).

10. Hrv. dragovoljac 29 3 5 21 24 65 -41 14

REZULTATI 29. KOLA: Šibenik – Gorica 0:1, Istra 1961 – Rijeka 0:2, Dinamo – Hrvatski dragovoljac 2:0, Osijek – Hajduk 0:0, Lokomotiva – Slaven Belupo 3:1.
PAROVI 30. KOLA: Gorica – Istra 1961 (petak, 18.00), Hrvatski dragovoljac – Lokomotiva (subota, 17.00), Hajduk – Šibenik (subota, 19.05), Slaven Belupo – Osijek (nedjelja, 17.00), Rijeka – Dinamo (nedjelja, 20.00).