Čovjek (73) mislio da ulaže u dionice, ostao je bez 54.000 eura

Obećana mu je isplata navodne zarade u iznosu od oko 110.000 eura

🔊 Pročitaj naglas

Policajci Policijske postaje Slatina zaprimili su kaznenu prijavu protiv nepoznatog počinitelja zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prijevare.

Naime, prema zaprimljenoj prijavi, 73-godišnjak se sredinom srpnja javio na oglas za ulaganje u dionice te je nakon što je na internetskoj stanici upisao svoje osobne podatke izvršio početnu uplatu uloga od 248 eura. Nakon toga, kontaktirao ga je lažni broker pod izgovorom da će pratiti stanje njegove zarade.

“U razdoblju od sredine srpnja do početka kolovoza, 73-godišnjak je na zahtjev lažnog brokera, a većinom na ime izmišljenih troškova poreza, u više navrata uplatio ukupan novčani iznos od oko 54.000 eura. Oštećenom je pritom obećana isplata navodne zarade u iznosu od oko 110.000 eura”, priopćila je Policijska uprava virovitičko-podravska.

Nakon tih uplata, 73-godišnjak je zaprimio još jedan telefonski poziv u kojem je od njega traženo da na ime poreza uplati dodatnih 24.000 eura kako bi mu novac bio isplaćen. U tom trenutku, shvatio je da je prevaren.

Policajci provode kriminalističko istraživanje, a nadležnom državnom odvjetništvu bit će dostavljeno posebno izvješće.

Oglas

Vezane vijesti