Četvrtak, 25. travnja 2024.

Čvrsti Slaven neprobojan za Bjeličine trupe, uzeli bod u Osijeku

Nogometaši Slaven Belupa otputovali su u Slavoniju dan prije utakmice protiv Osijeka. Radi se o Hrvatski Telekom Prvoj ligi, a na Gradski vrt obje ekipe istrčale su u 21 sat. Osijek je imao europski susret u četvrtak, no s obzirom na široki kadar Osječana umor nije bio u jednadžbi.

U trećem prvenstvenom kolu trener Slaven Belupa Dean Klafurić na teren je poslao Čovića, Zirduma, van Bruggena, Božića, Marinu, Parackog, Bogojevića, Glavčića, Brkovića, Boseca i Krstanovića.

S druge strane, Bjelica je u prvih 11 postavio Ivušića, Cheberka, Bralića, Topčagića, Grgića, Lončara, Fiolića, Nejašmića, Bočkaja, Hiroša i Mancea.

Slaven je držao dobar obrambeni blok, a svoju priliku tražili su preko kontre i polukontre. Umrtvili su Osječane koji su najbolji priliku u prvom dijelu imali preko Mancea koji je pucao iz okreta ravno u Slavenovog vratara.

Osijek je pojačao pritisak u drugom poluvremenu tražeći pobjedu, no Farmaceuti su i dalje bili neprobojni. U šest minuta sudačke nadoknade Osijek je bio jako opasan u više navrata, no gol nisu mogli zabiti. Susret je završio bez golova, konačan rezultat 0:0.

Dobar je ovo rezultat za Slaven i Klafurića koji u idućem kolu dočekuju Šibenik na Apašu.