Nedjelja, 5. svibnja 2024.

Dinamo iz Bukurešta u Sloveniji svladao Slaven Belupo

U Sloveniji je u srijedu odigrana prijateljska utakmica između Slavena Belupa i rumunjskog prvoligaša Dinama iz Bukurešta.

Navijači koprivničkoga kluba sa zanimanjem su čekali rezultat ove utakmice nakon što su Farmaceuti prošle subote izgubili od šestoligaša Mladosti u Ludbreškom Sigecu (3:1).

Rumunjska momčad slavila je s minimalnih 1:0 pogotkom u završnici susreta u Stojncima.

Ante Crnac dobio je crveni karton u 60. minuti, no umjesto njega je ušao Šakota jer je unaprijed bilo dogovoreno pravo zamjene.

Evo izvještaja sa službene stranice Slavena Belupa:

”U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno ni s jedne, ni s druge strane. Dinamo je nekoliko puta zaprijetio, no obrana i Sušak bili su sigurni pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Bolje je ušla u nastavak naša momčad. Manaj je glavom pucao malo iznad gola u 47. minuti, a u 50. je udarac Hlevnjaka iz daljine otišao pokraj stative. Najveću priliku na susretu do tada imao je Mioč u 54. minuti. Odlično je centrirao Martinaga, loptu prenio Manaj, a naš veznjak s pet metara pucao iznad vrata.

Pokušao je i Crnac iz daljine, no njegov udarac je obranio Dujmović. Momčad iz Bukurešta umalo je kaznila naše promašaje u 60. minuti kada je Tira pucao iskosa s desne strane tik pokraj vratnice. Slaven puno bolju igru od svog protivnika u drugom poluvremenu nije okrunio pogotkom pa je Dinamo to kaznio u 83. minuti kada je Grigore kaznio naše promašaje i nakon jednog centaršuta zabio za 0:1. Bio je to konačan rezultat utakmice”, izvijestila je klupska stranica.

SLAVEN BELUPO – DINAMO BUKUREŠT 0:1 (0:0)
SLAVEN BELUPO: Sušak (od 46. Marković) – Hlevnjak (od 70. Bosec), Pllana (od 16. Kocijan (od 85. Boras)), Račić (od 60. Tepšić), Martinaga (od 85. Mihalić) – Mioč (od 85. Mađarić), Marina (od 85. Mlinarić), Talys – Crnac (od 60. Šakota), Manaj (od 85. Mrdaković), Hoxha (od 85. Herceg). Trener: Ricardo Moniz.
DINAMO: Dujmović – Rodrigues, Giafer, Gorka, Griorge – Amzar, Rosu N., Rosu I., – Iglesias, Ghezali, Bani. Još su igrali: Onescu, Irimia, Cretu, Borcea, Ionescu, Patriche, Buleica, Tira, Pop, Irimia, Lorescu. Trener: Burca Ovidu.
STRIJELAC: 0:1 Grigore (83).