Subota, 27. srpnja 2024.

Dinamo slavi 25. naslov prvaka

Nogometaši zagrebačkog Dinama su novi-stari prvaci Hrvatske. Jubilarna im je to titula prvaka, već 25. od osamostaljenja, ali i 35. ukupno.

U subotnjoj utakmici protiv Osijeka pobijedili su Modri minimalnim rezultatom pogotkom Arijana Ademija i tako osigurali naslov dva kola prije kraja superzanimljivog prvenstva.

Osijek je ostavio vrlo dobar dojam nakon prvih 45 minuta, ali jedinu veliku priliku Miereza obranio je Nevistić. Ono što je obilježilo sve jest da su gosti tražili crveni karton za Ristovskog nakon prekršaja na Matkoviću, a domaćini kazneni udarac poslije starta Bukvića na Petkoviću. Nije se dogodilo – ni jedno niti drugo, pišu Sportske novosti.

Sergej Jakirović
Trener Dinama Sergej Jakirović // Foto: GNK Dinamo

U nastavku susreta krenulo se s prilikama na obje strane, a Osijek je u 63. minuti ostao bez Duartea koji je na rubu kaznenog prostora srušio Hoxhu. Sudac Partik Kolarić odluku o crvenom kartonu donio je nakon pregledavanja VAR-a.

Dinamo je gol zabio u 72. minuti. Nakon udarca iz kuta, Mišić ubacuje, a kapetan Modrih zabija glavom za opće oduševljenje na Maksimiru na kojem je bilo 18.126 navijača.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i veliko slavlje moglo je početi…

Dinamu je na ruku išao 3:1 poraz Rijeke u Varaždinu. Varaždin je odlično krenuo u prvo poluvrijeme i svoju dobru igru su okrunili preko Drožđeka (17′) i Šege (30′). Janković je u 45. minuti vratio Rijeku u utakmicu, ali Drožđek je svojim drugim pogotkom u 60. minuti riješio pitanje pobjednika.

Do kraja prvenstva ostala su još samo dva kola, a Dinamo gostuje kod Slavena Belupa u Koprivnici i domaćin je Rudešu. Purgere očekuju još i dvije finalne utakmice Hrvatskog kupa protiv Rijeke.