Četvrtak, 18. travnja 2024.

Europska liga: Podravka Vegeta remizirala u Poljskoj

Uzvratni susret odigrat će se u ŠSD 'Josip Samaržija - Bepo' Koprivnici u petak, 9. prosinca s početkom u 18 sati

Rukometašice Podravke Vegete u nedjelju su u Poljskoj odigrale prvu utakmicu 3. pretkola Europske lige.

Hrvatske doprvakinje odigrale su vrlo dobru utakmicu, pružile su snažan otpor poljskim prvakinjama te se kući vraćaju s rezultatom koji obećava uoči revanša u Koprivnici.

Na odmor su domaće igračice otišle s prednošću od 12:9. U prvom dijelu igrale su se jake obrane s obje strane, napadi su trajali dugo, pa je stoga i palo malo golova.

Zaglebie je najveću prednost od 11:7 stekao u završnici prvog poluvremena, dok je početkom nastavka vodio 15:10.

Ipak, Koprivničanke su se uspjele vratiti te su u 47. minuti golom Ane Pandže izjednačile na 19:19, da bi ista igračica u 56. minuti pogodila za preokret i vodstvo od 23:24.

Domaće su u preostalom vremenu izjednačile na konačnih 24:24, što je odličan rezultat u prvom ogledu za pomlađenu koprivničku ekipu koju je ljetos preuzeo novi trener Željko Babić.

Uzvratni susret odigrat će se u ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’ Koprivnici u petak, 9. prosinca s početkom u 18 sati.

Bolji u dvije utakmice prolazi u skupinu Europske lige, gdje su prve utakmice na rasporedu u siječnju 2023. godine.

ZAGLEBIE LUBIN – PODRAVKA VEGETA 24:24 (12:9)
LUBIN – Hala Widowiskowo Sportowa. Gledatelja 2100. Suci: Emil i Ernest Aghakishi (Azerbajdžan).
ZAGLEBIE LUBIN: Waz, Zima (7), Maliczkiewicz (2); Labuda 1, Pankowska, Kocinska, Sustkova, Gorna 4, Drabik 6, Galinska 5, Michalak 1, Bujnohova, Kochaniak-Sala 6, Machado Matielli 1, Milojević.
TRENERICA: Božena Karkut.
PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Bešen (11); Zadravec, Turk, Vuković, Stelmah, Popović, Guskić 6, L. Kalaus 1, Šenvald 1, D. Kalaus 2, Mrđen, Vuljak, Barišić 3, Šimara 6, Pandža 5.
TRENER: Željko Babić.