Subota, 20. travnja 2024.

[FOTO] Čarobna virovska košarkaška večer: Podravac bolji od Marsonije

U 1. kolu Završnog turnira za popunu Prve lige koji se igra u Virju, Podravac je u bespoštednoj borbi pobijedio Marsoniju 85:65. A, da je bilo lako, nije.

Kada su Karlo Molnar (8, 2×3) i Julijan Zadravec (26, 4×3) sa dvije vezane trice u 6. minuti povećali prednost Podravca na 23:12, nagovijestili su da će ovo biti večer bijelo-crvenih. Do poluvremena je bilo 50:34. Krizu su Virovci imali početkom drugog poluvremena, kada šest minuta nisu postigli koš, pa su Brođani smanjili na samo 50:45. Ali, bilo je to sve što su na ovoj utakmici uspjeli napraviti, jer su domaći serijom 9:0 ponovo uveli utakmicu u mirne vode.

Teško je reći tko je bio najbolji igrač ove utakmice. Stefan Zadravec (26, 1×3) koji je cijelo vrijeme kontrolirao ritam utakmice i bio gazda na terenu, Julijan koji je odigrao utakmicu sezone ili Martin Vedriš (17) koji je sa 15 skokova držao ravnotežu pod obručima. U igru su ušli svi igrači i opravdali svoje sudjelovanje u igri.

Kod Marsonije se najviše svidio Franco Filipović (16, 4×3) koji je imao visok postotak za tri poena i Svan Stojsavljević (11, 1×3) koji je svojoj statistici dodao 13 skokova.

U prvoj utakmici Sesvete su vodile u cijelo prvo poluvrijeme, ali je tjelesno vrlo snažna Crikvenica preokrenula rezultat u trećoj četvrtini za konačnih, 76:66. Kod pobjednika je Bojan Šamanić postigao 19 (4×3), Josip Karabaić 14, a Marko Šulentić 11 koševa. Kod Sesvećana Vito Vlahovec 16 (2×3), Antonio Mišić 14 (2×3), a Matej Krajačić 10 (1×3) koševa.

Lijepo ispunjenu dvoranu domaći navijači su napustili oduševljeni, no turnir je dugačak, naporan i potpuno neizvjestan.

Večeras se u virovskoj športskoj dvorani sastaju Marsonia i Mislav iz Podstrane u prvoj, a jučerašnji pobjednici Podravac i Crikvenica u drugoj utakmici.