[FOTO] LEON MEĐIMUREC, PONOS OPĆINE RASINJA ‘Nismo još ni svjesni da smo svjetski prvaci’

Leon Međimurec je član Športsko-ribolovnog kluba Karas Kuzminec, a u povodu ovog fenomenalnog uspjeha reprezentacije i zlata na Svjetskom prvenstvu za njega je u petak održan prijem u Općini Rasinja

Na 25. svjetskom prvenstvu, koje se nedavno održalo u mađarskom gradu Szolnoku, na kanalu Tisza, reprezentacija Hrvatske U-25 u sportskom ribolovu, u disciplini lov ribe udicom na plovak, osvojila je prvo mjesto.

Za reprezentaciju su nastupali Mario Pejaković, Dino Hrenar, Leon Funes i Leon Međimurec. Trener je bio Miroslav Molnar, a kapetan Željko Vrankić.

Leon Međimurec je član Športsko-ribolovnog kluba Karas Kuzminec, a u povodu ovog fenomenalnog uspjeha reprezentacije za njega je u petak održan prijem u Općini Rasinja.

Josip Mađarić, predsjednik odbora za društvene djelatnosti, kulturu, sport i dodjelu javnih priznanja Općinskog vijeća Općine Rasinja, istaknuo je kako zaista mogu biti ponosni na Leonov uspjeh, dodavši kako ljudi zapravo nisu ni svjesni što to točno znači biti svjetski prvak.

Za međunarodnu promociju Općine Rasinja Leonu je dodijeljeno 5000 kuna, a načelnik Danimir Kolman naglasio je kako će i dalje podržavati njegov sportski put. Rekao je i kako je uvjeren da će u budućnosti imati još puno prilika za sličan prijem jer je Leon jako mlad i prava ribolovna karijera je tek pred njim.

Predsjednik Općinskog vijeća Općine Rasinja Zvonimir Fajfarić također se pridružio čestitkama Leonu, ustvrdivši da će pokušati u proračunu pronaći dodatna sredstva kako bi pomogli njegov rad jer je ribolov dosta skupi sport.

Sam Leon, inače student elektrotehnike iz Koledinca, skromno je rekao kako se poklopila sjajna generacija u reprezentaciji i da nisu još uvijek ni svjesni da su svjetski prvaci.

– Nadali smo se dobrom rezultatu, ali nismo očekivali da ćemo biti prvi. Odradili smo jako dobro prvenstvo i na kraju smo uspjeli osvojiti zlato. Presretni smo – poručio je Leon.

Više o tijeku natjecanja na Svjetskom prvenstvu:

Prvog dana natjecanja Leon Funes i Leon Međimurec su ostvarili sektorske pobjede, dok je Mario Pejaković osvojio treće, a Dino Hrenar četvrto sektorsko mjesto. Nakon prvog dana natjecanja, reprezentacija je zauzela vodeću poziciju s devet negativnih bodova, ispred Talijana s 12 te Španjolaca i Poljaka s 14 negativnih bodova.

Odlično odigranu i ostvarenu taktiku koja se bazirala na lovu američkih somića, ulovom velikog broja riba, hrvatska reprezentacija potvrdila je i drugi dan natjecanja.

S osvojenih 12 negativnih bodova Hrvatska je povećala svoju prednost i drugi dan natjecanja i tako osvojila Svjetsko prvenstvo.

Drugog dana sektorsku pobjedu ostvario je Mario Pejaković s ulovom od 23.619 kilograma, što je i najveći ulov na stazi. Dino Hrenar osvojio je drugo, Leon Međimurec četvrto, a Leon Funes peto mjesto.

Ukupno su hrvatski reprezentativci ostvarili 21 negativan bod, a srebrni Talijani i brončani Španjolci 26 negativnih.

U pojedinačnom poretku, svjetsko zlato osvojio je s dvije sektorske pobjede Španjolac Tamarit Isabel Luis, srebro Talijan Beltrami Filippo s tri negativna boda, dok je broncu osvojio Poljak Kuchciak Konrad također s tri negativna boda, ali manjom ukupnom kilažom.

Od hrvatskih reprezentativaca u pojedinačnom poretku najbolji plasman je ostvario Mario Pejaković s četiri negativna boda i samo bod ga je dijelio od pojedinačnog srebra.

Leon Međimurec ostvario je pojedinačno sedmo mjesto s pet negativnih bodova, Dino Hrenar osmo, a Leo Funes deveto, obojica sa šest negativnih bodova.

Nakon niza srebrnih i brončanih ekipnih ostvarenja, ovo je prvo zlato u kategorijama mladeži. Hrvatska reprezentacija pokazala je odličnu taktiku i tehniku ribolova, ujednačenost natjecatelja i momčadski duh te zasluženo osvojila svjetski tron.

Uz reprezentaciju Hrvatske u kategoriji do 25 godina, nastupale su i reprezentacije U-20 i U-15, koje su također ostvarile solidne uspjehe. U kategoriji U-20 hrvatska reprezentacija je osvojila šesto mjesto. Za nju su nastupali Sara Strbad, Matej Šalković, Vito Frinčić, Marko Vinković, a trener i kapetan su bili Ivica Jakupak i Željko Sabolić.

U kategoriji U-15 Hrvatska je osvojila četvrto mjesto. Ova reprezentacija nastupala je u sastavu Lana Picer, Patrik Kovač, Jan Varga, Tomislav Tančak i Fabricio Ištvanek, a trener i kapetan bili su Zlatko Paučnik i Ivica Bonino Hasan.

Lana Picer inače je članica Športsko-ribolovnog kluba Štuka iz Torčeca.