Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

FOTO Mladi koprivnički tenisači odličnim rezultatima započeli novu sezonu

Na terenima Teniskog kluba Koprivnica prošlog vikenda održan je turnir iz kalendara odbora sjever, i to za djecu do 8, 9 i 10 godina.

Teniski klub Koprivnica imao je svoje predstavnike u sve tri kategorije u kojima su njihovi igrači ostvarili i više nego odlične rezultate.

U konkurenciji do 10 godina nastupile su Dautanec Ana i Markić Tesa kod djevojčica te Dombaj Mark, Gregurina Ivan i Lokotar Ivan kod dječaka.

Nakon odigranih kvalifikacijskih mečeva, Tesa se plasirala u “brončanu skupinu” i osvojila prvo mjesto, dok je Ana izborila nastup u “zlatnoj skupini” i osvojila drugo mjesto. U finalu je poražena od Marenić Lare iz Virovitice rezultatom 4:1, 4:1.

Kod dječaka Lokotar Ivan i Gregurina Ivan plasirali su se u “brončanu skupinu” u kojoj je Gregurina zauzeo četvrto mjesto, dok je Lokotar osvojio prvo mjesto. Mark je izborio nastup u “srebrnoj skupini” te otišao do kraja i osvojio prvo mjesto. U najjačoj “zlatnoj skupini” prvo mjesto osvojio je Lukanec Jakov iz Teniskog kluba Đurđevac.

Na turniru do 9 godina za Teniski klub Koprivnica nastupili su Markić Tesa, Sitar Lucija, Gregurina Ivan, Lokotar Ivan, Dautanec Ante i Salajpal Bartol.

U najjačoj “zlatnoj skupini” bilo je mjesta za pet igrača, a nakon kvalifikacijskih grupa nastup u njoj izborilo je pet igrača koprivničkog kluba.

Lokotar Ivan osvojio je peto mjesto, Lucija i Ante podijelili su treće mjesto, Gregurina Ivan bio je drugi, dok je Tesa osvojila prvo mjesto. Bartol je izborio nastup u “zelenoj skupini” te osvojio drugo mjesto.

Na turniru do 8 godina Teniski klub Koprivnica predstavljali su Lucija Sitar i Dautanec Ante. Lucija je osvojila drugo mjesto u svojoj skupini, dok je Ante osvojio prvo mjesto.

Bio je to najbolji mogući početak sezone za najmlađe koprivničke tenisače i tenisačice, poručili su iz kluba.