[FOTO] Prva ŽNL: Močile uzele bod u Đurđevcu, Žuta podmornica zaustavila Drnjance, Kalinovac bolji od Osvita

Preostale četiri utakmice igrat će se u nedjelju od 15 sati

U subotu su odigrane prve tri utakmice 15. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Vodeći Graničar u Đurđevcu je ugostio Močile te je upisao tek drugi remi u aktualnoj sezoni u kojoj je i dalje bez poraza. Završilo je 1:1.

Klub iz zapadnog predgrađa Koprivnice poveo je u ranoj fazi susreta, već nakon desetak minuta Švagelj je pogodio iz gužve, spremio je jedan odbijanac u mrežu Picoka.

Horvatinović je potom dobro tukao glavom, no domaći vratar obranio je uz pomoć vratnice, da bi u nastavku Snozyk glavom u 55. minuti uzdrmao gredu za domaće. I Močile su pogodile okvir gola, Orejaš je glavom u 62. minuti poslao loptu u vratnicu.

Picoki su ipak uspjeli izjednačiti, u 2. minuti sudačke nadoknade Snozyk je pogodio za konačnih 1:1.

Noogometaši Močila
Noogometaši Močila u Đurđevcu // Foto: Zvonimir Markač

Miklinovec je ugostio Tomislav koji je u ranoj fazi utakmice ostao bez isključenog Kolareka. Mreže se na istoku Koprivnice nisu tresle, ostalo je 0:0, Žuta podmornica zaustavila je drugoplasirane Drnjance.

Kalinovac je na domaćem terenu nanio visok poraz trećeplasiranom Osvitu, završilo je 4:1.

Poveli su domaći autogolom Vedrana Petaka u 18. minuti, a izjednačio je Nikola Drvarić u 58.

U furioznoj završnici Kalinovčani su s tri pogotka riješili pitanje pobjednika, a pogađali su Janko Brlas u 77., Goran Bošnjak u 87. te Karlo Petrinić u 1. minuti sudačke nadoknade.

Preostale četiri utakmice igrat će se u nedjelju od 15 sati.

Graničar Đurđevac 1:1 // Foto: Robert Rodman

Kalinovac – Osvit 4:1 // Foto: Mladen Lučić