FOTO Rapsodija u plavom: Slaven Belupo razmontirao pulsku Istru

Istra 1961 uoči gostovanja u Koprivnici nije bila poražena u posljednja tri kola te je u tom razdoblju osvojila pet bodova, dok je Slaven Belupo tražio prvu prvenstvenu pobjedu

Nogometaši Slavena Belupa su danas, u petak, u sklopu 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš ugostili Istru 1961 i pobijedili s uvjerljivih 5:1 (2:0). Bila je to utakmica koja se nakon dugo vremena igrala pred publikom u Koprivnici.

Istra 1961 uoči gostovanja u Koprivnici nije bila poražena u posljednja tri kola te je u tom razdoblju osvojila pet bodova, dok je Slaven Belupo tražio prvu prvenstvenu pobjedu. Podsjetimo, u prvih šest odigranih utakmica momčad Tomislava Stipića upisala je četiri remija i dva poraza.

Slaven Belupo bio je dominantan i apsolutno zasluženo pobijedio.

Strijelci za Farmaceute bili su Božić u 31. minuti i u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela, Krstanović u 50. minuti s 11 metara, Glavčić u 60. minuti i Boakye u 79. minuti.

Za Istru je u 85. minuti počasni gol zabio Vuk.

PAROVI 8. KOLA:

Slaven – Istra 1961 5:1, Dinamo – Gorica (subota, 15.00), Rijeka – Varaždin (subota, 17.05), Hajduk – Šibenik (nedjelja, 15.00), Osijek – Lokomotiva (nedjelja, 17.05).

SLAVEN BELUPO – ISTRA, Foto: NK Slaven Belupo