FOTO Rijeka slavila u Koprivnici, Slaven Belupo ostanak u Prvoj HNL mora osigurati u Puli ili kod kuće protiv Varaždina

Nogometaši Slavena Belupa danas, u srijedu, na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš snage su odmjerili s Rijekom. Bila je to utakmica 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Značajna za obje momčadi jer Slaven Belupo još nije izborio opstanak, a Rijeka se bori za Europu.

Rijeka je na kraju slavila rezultatom 2:0. Bila je to dosta zanimljiva utakmica s više prilika na obje strane.

U 38. minuti Menalo je iz gotovo mrtvog kuta pokušao ubaciti na pet metara, napucana lopta je iz blizine u ruku pogodila Prcu,  a sudac Fran Jović pokazao je na jedanaesterac. VAR nije poslao konačan odgovor pa je sudac Jović sam išao pogledati situaciju. Nakon svega je ipak poništio svoju odluku i najstrožu kaznu.

U 41. minuti Rijeka je povela. Lončar je ubaacio iz kornera, lopta je pala na dva metra od gola, a tamo ju je u mrežu pospremio Franko Andrijašević.

U 70. minuti gosti su povećali prednost. Sudac Jović pokazao je na jedanaesterac kojeg je u pogodak pretvorio Josip Drmić.

Istaknimo da je posljednjih 20-ak minuta prvi put u dresu Slavena Belupa zaigrao Lovro Zvonarek, veznjak koji je prije pet dana navršio 16 godina.

Domaći nogometaši su u 77. minuti nakon jedne situacije u kaznenom prostoru tražili jedanaesterac, ali ovog puta sudac Jović nije pokazao na bijelu točku.

Do kraja prvenstva ostala su još samo dva kola. Slaven Belupo u subotu od 17 sati gostuje kod fenjeraša Istre u Puli, a 22. svibnja će u Koprivnici od 18 sati ugostiti Varaždin.

Slaven Belupo trenutačno se nalazi na sedmom mjestu ljestvice s 31 osvojenim bodom, Lokomotiva je osma s bodom manje, Varaždin je deveti s 27 bodova i utakmicom manje, dok je Istra deseta s 26 bodova.

REZULTATI 34. KOLA PRVE HNL:

Istra 1961 – Lokomotiva 1:1, Osijek – Šibenik 3:0, Slaven Belupo – Rijeka 0:2, Dinamo – Varaždin (srijeda, 18.05), Hajduk – Gorica (srijeda, 20.10).