Subota, 20. travnja 2024.

FOTO Umor i odlične Sesvete spriječili Virovce u prvoligaškoj promociji i prije kraja turnira

Unatoč ogromnoj želji i velikoj pomoći s tribine, košarkaši Podravca nisu uspjeli svladati umor jer su igrali treću utakmicu u tri dana turnira

U 3. kolu završnog turnira za popunu Prve lige, koje je odigrano u petak, košarkaši Podravca nisu uspjeli iskoristiti prvu meč loptu za ulazak u Prvu ligu. Bolje od njih bile su Sesvete rezultatom 93:80. Tako je promocija Podravca u prvoligaša odgođena za nedjelju kada Virovci u susretu s Mislavom imaju novu prigodu. U drugoj jučerašnjoj utakmici Mislav iz Podstrane je pobijedio Crikvenicu sa 71:60.

Unatoč ogromnoj želji i velikoj pomoći s tribine, košarkaši Podravca nisu uspjeli svladati umor jer su igrali treću utakmicu u tri dana turnira. S druge strane su naišli na izuzetno raspoloženog protivnika, košarkaše Sesveta. Gosti su vodili cijelu utakmicu. Pod kraj prvog poluvremena otišli su na najviših 18 razlike. U drugom poluvremenu igrači Podravca su nošeni velikom željom i uz pomoć s tribine uložili ogroman napor i uspjeli u trećoj četvrtini smanjiti na 65:58, a onda u nekoliko navrata i do najnižih pet razlike, ali to je bilo sve što su uspjeli napraviti. Gosti su odlično igru razvukli po cijelom terenu i preciznim ubačajima za tri poena došli do konačnih 93:80.

Kod Podravca je prednjačio Stefan Zadravec koji je postigao 34 (1×3) koša, kapetanski odlično je odigrao Nikola Šestak s 20 postignutih koševa, a vrlo dobar je bio i Martin Vedriš koji je postigao 13 koševa. Sesvete su imale cijeli niz raspoloženih igrača od kojih su se naročito isticali playmaker Vito Vlahovec (20, 2×3), Borna Antolić (20, 4×3) i Antonio Mišić (17, 4×3) koji su tricama ubijali nadu domaćih.

Unatoč porazu, košarkaši Podravca su po završetku utakmice nagrađeni pljeskom i skandiranjem, a čestitke nisu izostale ni pobjedniku.

Nakon tri odigrana kola, Podravac ima dvije pobjede, a svi ostali po jednu tako da će odluka o novim prvoligašima pasti zadnjeg dana turnira, u nedjelju.