FOTO, VIDEO Nogometaši Močila i Starigrada pred brojnom publikom obilježili blagdan Velike Gospe

Središnji događaj bio je susret seniorskih momčadi Močila i Starigrada. I jednima i drugima to je ujedno bila i 'generalka' uoči početka nove sezone u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi

U ponedjeljak, na blagdan Velike Gospe, u Močilama je upriličen tradicionalno iznimno bogat sportsko-društveni događaj, ovaj put i uz novi sportski objekt.

Prijateljske utakmice svih uzrasta privukle su u zapadni dio grada oko 500 gledatelja željnih druženja i dobrog nogometa.

Sve je počelo u 14 sati okupljanjem sudionika i gostiju, potom su na teren izašla djeca uzrasta U15 iz Škole nogometa Grada Koprivnice.

Od 16.30 sati u skraćenoj minutaži (2×30 minuta) snage su odmjerili veterani Močila i Starigrada. U zanimljivoj utakmici rezultat je bio ‘miroljubiv’, 2:2.

Središnji događaj bio je susret seniorskih momčadi Močila i Starigrada. I jednima i drugima to je ujedno bila i posljedna provjera uoči početka nove sezone u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj nogometnoj ligi.

Doduše, s obje strane nedostajalo je po nekoliko igrača, a domaćin je bio uspješniji te je slavio rezultatom 2:0. Pogotke su postigli Šteingel i Posavec.

Među uzvanicima su se našli i gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić kojem su Močilani zahvalili na gradskom ulaganju te trener Slavena Belupa Zoran Zekić, koji je pak primao čestitke za povijesnu pobjedu na Rujevici.

Po završetku ogleda Močila i Starigrada brojni su gosti nastavili zajedničko druženje u opuštenoj atmosferi.