Mladost Kloštar Podravski pobijedila Borac iz Imbriovca i osvojila Županijski kup

Kloštranima je to prvi osvojeni Županijski kup u njihovoj povijesti.

Nogometaši četvrtoligaša Mladosti iz Kloštra Podravskog osvojili su Kup Koprivničko-križevačke županije. Prvi u svojoj povijesti.

U finalnoj utakmici, unatoč dosadnoj kiši, odigranoj pred 500-tinjak gledatelja pobijedili su županijskog prvoligaša Borac iz Imbriovca rezultatom 2:1 (2:0).

Sve je riješeno praktički u prvih 10 minuta.

Već u drugoj minuti ubačaj Matančića došao je do Šandrovčana koji je glavom s pet metara zabio za 1:0. U osmoj minuti Herent je odlično uposlio Matančića koji je povisio na 2:0.

Igrala se zanimljiva i otvorena utakmica, Imbriovec je možda imao malo veću inicijativu i više prilika, ali uspjeli su samo preko Matijašeca smanjiti rezultat u 88. minuti. Nije bilo više vremena za potpuni preokret.

Kakvo slavlje Kloštrana…

Kup Koprivničko-križevačke županije

Pehare i medalje finalistima dodijelili su predsjednik Županijskog nogometnog saveza Robert Markulin i koprivničko-križevački župan Darko Koren.

Mladostaši su do finala došli s dvije pobjede protiv trećeligaša Koprivnice, a Borac je u infarktnoj završnici, nakon pobjede u Cvetkovcu i poraza u Imbriovcu, na kraju uspio izbaciti četvrtoligaša Tehničar.

Mladost se ovom pobjedom plasirala u pretkolo Hrvatskog kupa, a hoće li dalje ići i finalist Borac, još nije poznato.

Inače, Borac je dosad osvojio četiri Županijska kupa. Imbriovčani su slavili 2010., 2013., 2014. i 2017. godine. Ovo im je bilo peto finale. Prvo u kojem nisu imali razloga za slavlje.

Eto, sada i Mladost ima svoj prvi pokal. Iz prve. Jer ovo im je bilo i prvo finale.