Petak, 19. travnja 2024.

FOTO-VIDEO Vrući derbi u Molvama uz okršaj na tribinama i tenzije na terenu, Kunovčani ipak kući otišli pjevajući

''U 90+4. minuti prilikom izlaska gostujućeg igrača broj 4 sa terena za igru na njega je bačena limenka pive koja ga nije pogodila. Nakon završetka utakmice prilikom izlaska sudačkog tima i na njih je bačena limenka pive koja ih nije pogodila'', napisao je delegat Kučina

Veliki derbi 16. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige odigran je uz povišene tenzije oko igrališta Krbuljin.

Vodeće Bratstvo iz Kunovca slavilo je rezultatom 3:2 uz dva pogotka Antonija Mišure i jedan Vida Bartolića, dok su za domaće strijelci bili Zoran Marić i Ivan Šignjar.

Ovom važnom pobjedom Kunovčani su povećali prednost na četiri boda u odnosu na Molvarce, dok Sloga zaostaje pet bodova.

Video čitatelja pogledajte OVDJE.

Mladost Molve - Bratstvo
Publika na utakmici Mladost Molve – Bratstvo // Foto: Facebook Klub navijača Bratstva Kunovec

Za vrijeme i nakon utakmice događale su se i stvari kojima nije mjesto na sportskim terenima, a o svemu je opširno izvijestio delegat utakmice Tomislav Kučina.

”Utakmica organizirana sukaldno s Propozicijama natjecanja. Sastanku pred utakmicu prisustvovale sve službene osobe koje su dužne nazočiti istom. Predstavnici klubova predali popis službenih osoba, popis igrača i ispravne sportske iskaznice na vrijeme. Povjerenik za sigurnost (rukovoditelj osiguranja) kod domaćina Marijan Golubić nije unesen u Comet sustav te ga nije bilo moguće unesti u Zapisnik o utakmici. Teren za igru pripremljen i obilježen u skadu s Pravilima nogometne igre. Licencirani treneri su prisutni na utakmici u tehničkom prostoru. Provedene su sve nužne epidemiološke mjere.

Svi golovi su regularno postignuti. Opomene i isključenja ispravno dodijeljeni u skladu s Pravilima nogometne igre. Utakmica je snimana, domaćin će naknadno dostaviti snimak. Sa tribine sa navijačima u nekoliko navrata tijekom utakmice se je moglo čuti nedoličnih povika i poruka. Također je u nekoliko navrata došlo na tribini do upotrebe pirotehničkih sredstava. U 84. minuti na tribini je došlo do komešanja i nereda što je redarska služba brzo primirila.

U 90+4. minuti prilikom izlaska gostujućeg igrača broj 4 sa terena za igru na njega je bačena limenka pive koja ga nije pogodila. Nakon završetka utakmice prilikom izlaska sudačkog tima i na njih je bačena limenka pive koja ih nije pogodila. Trener gostujuće momčadi koji je bio isključen je po završetku utakmice ušao na teren za igru.

U sudačkoj svlačionici nije bilo tople vode za tuširanje. U borbenoj prvenstvenoj derbi utakmici koja je u drugom poluvremenu u nekoliko navrata bila prežustra i sa nedoličnim ponašanjem aktera obiju momčadi gostujuća momčad je bila bolja u realizaciji svojih prigoda za postizanje pogodaka što je u konačnici i rezultiralo konačnim ishodom utakmice. Sudački tim je ovu za suđenje vrlo zahtjevnu i na trenutke incidentnu utakmicu odsudio na vrlo dobro, te je svojim odlukama i prosudbama pridonio da ne dođe do još više nesportskih trenutaka na utakmici” stoji u izvješću delegata Kučine.