Hajduk na proslavi 111. rođendana prejak za Slaven Belupo

Hajduk je danas u Splitu pred 12.000 navijača svladao Slaven Belupo u 23. kolu HT Prve lige. Rezultat je na Poljudu bio 3:1. Hajduk se s nova tri boda privremeno popeo na drugo mjesto, Slaven je ostao osmi.

Hajduk je na svoj 111. rođendan krenuo žestoko, preuzeo je posjed lopte i stisnuo suparnika na njegovu polovicu. U uvodnim minutama tri sigurne intervencije imao je gostujući vratar Sušak. Dvaput je otklanjao opasnost nakon kornera, jednom istrčavanjem ispred Kalinića.

Ipak, Slavenov čuvar mreže bio je nemoćan u 13. minuti kad su Livaja i Kalinić izigrali obranu gostiju te je Sahiti krenuo sam prema vratima i samo lagano prebacio Suška za Hajdukovo vodstvo.

Veliku priliku imao je Katić u 21. minuti, no Sušak je obranio njegov pokušaj iz blizine. Tukao je i Kalinić u 24. minuti, no dobro je reagirao Slavenov golman na taj prizemni udarac.

Bijeli su povećali vodstvo u 26. minuti. Nakon kornera Sahitija lopta se odbijala u Slavenovom kaznenom prostoru da bi stigla do Lukasa Grgića koji je bio precizan za 2:0. Na odmor se otišlo s Hajdukovom prednošću od dva pogotka, a Slaven nije niti jednom zaprijetio Subašiću.

Hansel Zapata
Hansel Zapata postigao je pogodak za Farmaceute na Poljudu // Foto: Luka Šarlija/NK slaven Belupo

Zekić je još u prvom dijelu promijenio formaciju te je prešao na igru s četvoricom u obrani, a u nastavak je ušao s dva nova igrača, Laušić i Brković zamijenili su Kvržića i Van Bruggena.

U 52. minuti Sušak je obranio udarac Čoline, a u sljedećem napadu Slaven je smanjio rezultat. Laušić je uposlio Zapatu koji je lijepo pogodio suprotni kut za 2:1.

Još jednu odličnu reakciju imao je Sušak u 61. minuti, kad je nogom zaustavio nezgodan pokušaj Lovrencsicsa.

Od 62. minute Farmaceuti su igrali s desetoricom jer je nakon prekršaja nad Sahitijem drugi žuti karton zaradio Bosec.

U 69. minuti sudac Čuljak pokazao je na bijelu točku nakon starta vratara Sušaka na Čolini. Izvođač je bio Livaja, sigurno je pogodio donji desni kut za 3:1.

Do kraja pogodaka nije bilo, no stvarao je Hajduk šanse te je moglo i gore završiti za Slaven da ga u par navrata sjajnim intervencijama nije spašavao vratar Ivan Sušak.

Hajduk - Slaven
Pozdrav kapetana Tomislava Božića i Marka Livaje // Foto: Luka Šarlija/NK Slaven Belupo

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 3:1 (2:0)
SPLIT
– Poljud. Gledatelja 12.000. Sudac: Čuljak (Zagreb).
HAJDUK (3-5-2): Subašić – Katić, Elez (od 83. Simić), Ferro – Lovrencsics (od 69. Mikanović), Vuković, L. Grgić, Sahiti (od 69. Ljubičić), Čolina (od 75. Melnjak) – Kalinić (od 75. Fossati), Livaja. TRENER: Valdas Dambrauskas.
SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Sušak – Božić, Van Bruggen (od 46. Brković), Soldo – Bosec, Kvržić (od 46. Laušić), Marina (od 86. Mlinarić), Goda – A. Grgić (od 86. Bogojević), Zvonarek (od 72. Crnac) – Zapata. TRENER: Zoran Zekić.
STRIJELCI: 1:0 Sahiti (13), 2:0 L. Grgić (26), 2:1 Zapata (52), 3:1 Livaja (71-11 m).
CRVENI KARTON: Bosec (63 – drugi žuti; povlačenje).