Subota, 18. svibnja 2024.

HNL: Slaven Belupo slavio na Apašu nakon tri mjeseca, kadet Marić zabio prvijenac, teško stradao mladi igrač Gorice

Nogometaši Slavena Belupa u subotu su ugostili Goricu u utakmici 33. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige.

Farmaceuti su goste iz Turopolja dočekali s negativnim nizom od pet uzastopnih domaćih poraza, od kojih su četiri bili rezultatom 0:1.

Tu negativnu seriju prekinuli su Radeljićevi igrači uvjerljivom pobjedom od 4:1.

Utakmicu je obilježila teška ozljeda mladog igrača Gorice Đure-Giulija Đekića kojeg je nogom u glavu pogodio vratar gostiju Banić. Dogodilo se to u 20. minuti, pet minuta ukazivala mu se pomoć, na kraju je iznesen na nosilima.

Gosti su poveli pogotkom Vujnovića, no ubrzo je uzvratio Mioč koji je sjajno pogodio vanjskim dijelom kopačke.

U nastavku je Slaven preokrenuo i stigao do visoke pobjede. Prvo je nakon kornera glavom strijelac bio Božić, potom je Caimacov izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Mioč.

Točku na i stavio je 16-godišnji kadet Patrik Marić koji je na asistenciju Caimacova snažno i precizno pogodio mrežu za konačnih 4:1.

U sljedećem kolu koprivnički klub gostuje kod zagrebačke Lokomotive.

SLAVEN BELUPO – GORICA 4:1 (1:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 673. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).
SLAVEN BELUPO: Sušak – Bosec, Pllana, Božić (od 90. Boras), Štefulj – Lepinjica, Jelić Balta (od 65. Agbekpornu) – Murić (od 46. Caimacov) , Mioč, Lumala (od 46. Nongoh, od 81. Marić) – Štrkalj.
TRENER: Ivan Radeljić.
GORICA: Banić – Matković, Maloča, Leš – Đekić (od 25. Majstorović), Soldo (od 71. Lazarov), Mrzljak, Pršir (od 86. Sagna), Mitrović – Vujnović (od 86. Vrzić), Rukavina (od 71. Jurić).
TRENER: Rajko Vidović.
STRIJELCI: 0:1 Vujnović (41), 1:1 Mioč (43), 2:1 Božić (68), 3:1 Mioč (80-11 m), 4:1 Marić (90+5).