Subota, 27. srpnja 2024.

HNL: Slaven Belupo u nadoknadi izgubio od Dinama, Jagušić zabio prvijenac

Koprivnički BBB iz susjedstva su za vrijeme utakmice priredili vatromet u čast novog naslova prvaka svojih ljubimaca...

U Koprivnici je u subotu odigrana prvenstvena utakmica 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Slavena Belupa i Dinama.

Kako je prvak orijentiran na uzvratni susret finala Kupa s Rijekom u srijedu, trener Sergej Jakirović u Koprivnici je dao priliku igračima iz drugog plana, a glavne igrače ostavio je u Zagrebu.

Njegov kolega Ivan Radeljić držao se pak standardne postave koja je igrala u posljednjim kolima, s tim da je ozlijeđenog vratara Sušaka zamijenio Čović.

Poveo je Slaven neobičnim golom Daniela Štefulja s oko 40 metara iskosa s lijeve strane.

Početkom nastavka izjednačio je Fran Brodić koji je ubrzo asistirao Sandru Kulenoviću za preokret, 1:2.

Nije se Slaven predavao te je junior Adriano Jagušić u 62. minuti zabio svoj HNL prvijenac za 2:2.

Od 67. minute Slaven je bio s igračem manje nakon isključenja Agbekpornua, a u sudačkoj nadoknadi ipak je Dinamo zabio i treći gol.

Bulat je tukao iz slobodnog udarca, Čović je uz pomoć grede obranio, ali je na odbijancu bio Luka Vrbančić koji je precizno pogodio za svoj HNL prvijenac i konačnih 2:3.

Koprivnički BBB iz susjedstva su za vrijeme utakmice priredili vatromet u čast novog naslova prvaka svojih ljubimaca…

SLAVEN BELUPO – DINAMO 2:3 (1:0)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 3.127. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka).
SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Pllana, Božić, Štefulj (od 53. Krušelj) – Lepinjica, Agbekpornu – Šuto (od 56. Jagušić), Caimacov, Šakota (od 75. Liber) – Štrkalj (od 75. Jelić Balta).
TRENER: Ivan Radeljić.
DINAMO: Zagorac – Šutalo, Živković, Perković (od 83. Pavić) – Kaneko (od 83. Majić), Halilović (od 83. L. Jakirović), Bulat, Rog (od 46. Emreli), Vidović (od 46. Vrbančić) – Kulenović, Brodić.
TRENER: Sergej Jakirović.
STRIJELCI: 1:0 Štefulj (4), 1:1 Brodić (48), 1:2 Kulenović (52), 2:2 Jagušić (62), 2:3 Vrbančić (90+3).
CRVENI KARTON: Agbekpornu (71 – drugi žuti).