Hrvatska na penale bolja od Tunisa, Vatrene u finalu čeka Egipat

Hrvatska nogometna reprezentacija u subotu je odigrala polufinalnu utakmicu s reprezentacijom Tunisa na turniru ACUD Cup u Kairu.

Vatreni su izborili nastup u finalu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv čvrstog suparnika.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo. Hrvatska nije pronalazila puteve prema vratima Tunisa kojem je pak pogodak poništen zbog zaleđa, dok je jednu veliku priliku promašio.

U nastavku je naša reprezentacija zaigrala malo bolje, stvorila je više situacija pred suparničkim golom, no bez konkretnog učinka, dok su Tunižani promašili još jedan zicer.

Krenulo se potom u raspucavanje penala. Nikola Vlašić nije pogodio prvi jedanaesterac, obranio mu je tuniški vratar Taman. Andrej Kramarić bio je precizan, nakon njega i Bruno Petković te Lovro Majer.

Tunižani su pogodili svoja prva tri penala, no četvrti je Ivica Ivušić obranio pokušaj Jellasija. Zatim je s bijele točke precizan bio Mario Pašalić, no pogodili su i Tunižani.

U šestoj seriji Taman je zaustavio udarac Juranovića, ali i Ivušić je obranio pokušaj Jazirija.

Odluka je pala u sedmoj seriji kad je mrežu pogodio Marco Pašalić, a junak Ivica Ivušić obrajio je udarac Haddadija.

U finalu će se Vatreni susresti s domaćinom Egiptom koji je u petak s minimalnih 1:0 svladao Novi Zeland.

Finalni susret na rasporedu je u utorak, 26. ožujka s početkom u 21 sat po hrvatskom vremenu.

HRVATSKA: Livaković (od 46. Ivušić) – Juranović, Erlić (od 58. Ćaleta-Car), Gvardiol, Sosa – Modrić (od 58. Vlašić), Brozović (od 58. Marco Pašalić), Kovačić (od 67. Petković) – Mario Pašalić, Kramarić, Ivanušec (od 67. Majer).
IZBORNIK: Zlatko Dalić.