Nedjelja, 28. travnja 2024.

Hrvatska pobjedom u Latviji stigla nadomak plasmana na Europsko prvenstvo

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je važnu pobjedu na gostovanju u Latviji u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Vatreni su svladali Latviju rezultatom 0:2 i tako stigli nadomak plasmana na Euro.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Lovro Majer već u 7. minuti na asistenciju Luke Ivanušeca, a na 0:2 povisio je Andrej Kramarić pogotkom u 16. minuti za kojeg mu je asistirao Majer.

Veliku uslugu momčadi Zlatka Dalića napravila je Armenija koja je u ranijem terminu odigrala 1:1 s Walesom.

Hrvatska u utorak u Zagrebu dočekuje Armeniju te s pobjedom osigurava izravni plasman na Euro u Njemačkoj.

HRVATSKA: Livaković – Stanišić, Šutalo, Erlić, Gvardiol – Modrić (od 86. Baturina), Brozović – Kramarić (od 80. Marco Pašalić), Majer, Ivanušec (od 61. Mario Pašalić) – Budimir.
IZBORNIK: Zlatko Dalić.