Hrvatski rukometaši uvjerljivo pobijedili Bahrein, no nada u četvrtfinale je ugašena

Primarni cilj na ovom Svjetskom prvenstvu bilo je četvrtfinale, a to se nije ostvarilo. Sa samo jednim porazom, ali onim bolnim protiv Egipta, sve je palo u vodu

Hrvatski rukometaši uvjerljivom pobjedom zaključili su nastup na Svjetskom prvenstvu.

Ekipa Hrvoja Horvata, nakon lošeg prvog poluvremena, pobijedila je ipak Bahrein uvjerljivim rezultatom – 43:32 (17:16). To znači da Egipat mora dobiti Dansku s barem 11 razlike da bismo prošli u četvrtfinale. No, to nije realno.

Najbolji igrač utakmice bio je Ivan Martinović, koji je postigao čak 11 pogodaka. Isto toliko zabio je i Filip Glavaš.

Hrvatska je ovom pobjedom gotovo sigurno osigurala nastup na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre, što Kauboji mogu zahvaliti sjajnoj igri protiv Danske i osvojenom bodu.

No, primarni cilj na ovom Svjetskom prvenstvu bilo je četvrtfinale, a to se nije ostvarilo. Sa samo jednim porazom, ali onim bolnim protiv Egipta, sve je palo u vodu.

Hrvatski rukometaši su bodovima protiv Bahreina osigurali deveto mjesto na ovom Svjetskom prvenstvu.

HRVATSKA – BAHREIN 43:32 (17:16)

MALMO Arena. Gledatelja 2500. Suci: Jorum i Kleven (Norveška)

HRVATSKA: Kuzmanović (3+3), Šunjić (1); Grahovac 1, Duvnjak, Gojun, Kraljević, Šarac 1, Karačić 3, Musa, Šebetić, Cindrić 8, Martinović 11 (1), Šušnja, Šipić 1, Glavaš 11, Jelinić 7. Izbornik Hrvoje Horvat

BAHREIN: Isa (2), Ali Mohamed (1); Eid 2, Al Salantna, Ali, Al Samaihi, Quambar 7, Abulreda, Fadhul 1, M. Ali 1, Al Zaimoor, Madfoodh 4, Merza 4, Mahmoud 1, M. Mohamed 6, Al Sayyad 6 (3). Izbornik Aron Kristjansson

SEDMERCI: Hrvatska 2 (1), Bahrein 7 (4)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta (Šarac 6, Gojun 35, Karačić 45), Bahrein 6 minuta (Abdulredha 15, 40, Ali Mohamed 58)

Izbornik naših rukometaša Hrvoje Horvat nagovijestio odlazak s klupe reprezentacije!?