Četvrtak, 25. travnja 2024.

Ivan Krstanović zabio svoj 100. gol u HNL-u, Slaven Belupo nakon preokreta dobio Inter iz Zaprešića

Krstanović je imao pripremljenu podmajicu na kojoj je, naravno, bila ispisana brojka 100. Kapa do poda za ovog sjajnog napadača Farmaceuta

Napadač Slavena Belupa Ivan Krstanović ušao je u “Klub 100”. Svoj 100. prvoligaški pogodak postigao je na utakmici protiv Intera iz Zaprešića.

Precizan je bio s bijele točke u 53. minuti za vodstvo Farmaceuta s 3:1, a to je na kraju bio i konačan rezultat. Kazneni udarac skrivio je Rom koji je nespretno srušio Brkovića.

Krstanović je imao pripremljenu podmajicu na kojoj je, naravno, bila ispisana brojka 100 i fotografija njegove obitelji. Kapa do poda za ovog sjajnog napadača Farmaceuta.

Inače, nije dobro krenulo za domaću momčad Tomislava Stipića u 35. kolu Prve HNL. Fenjeraš iz Zaprešića poveo je u 12. minuti pogotkom Andrića nakon čudne situacije i loše reakcije Gode koji je “iz ruku izbio loptu” vrataru Ježini. Tu je situaciju pregledavao i VAR, sumnjalo se na prethodno zaleđe gostiju, ali ga nije bilo.

Farmaceuti su izjednačili u 42. minuti kada je Bačelić Grgić precizan glavom s nekoliko metara bio nakon ubačaja s desne strane Lulića. Imao je Slaven Belupo u prvom dijelu utakmice još nekoliko izglednih prilika, a najbolje Brković iz slobodnjaka s 30-ak metara i Etoundi nakon ubačaja Gode, ali su pogodili gredu. Kod gostiju je u dobroj prilici bio Mamut iz daljine, ali nije pogodio mrežu Ježine.

U nastavak utakmice daleko bolje ušli su koprivnički nogometaši. Prije Krstanovićeva 100. HNL pogotka, Etoundi je u vodstvo doveo domaćina u 49. minuti. Njegov je to prvi gol za Farmaceute.

Nakon udarca iz kuta, na prvoj je vratnici Etoundi bio najspretniji, došao je do lopte prije Interove obrane i udarcem glavom s nekih šest-sedam metara iskosa svladao je gostujućeg vratara Hadžikića.

Igralo se zanimljivo, bilo je poslije još nekih prilika na obje strane, ali mreže su mirovale. U 78. minuti domaći veznjak Bačelić Grgić napravio je prekršaj za drugi žuti karton i morao je ranije pod tuš.

U 90. minuti Krstanović je uz veliki pljesak domaće publike napustio igru. Zanimljivo je da je upravo Interu zabio i svoj prvi (tada u dresu Zagreba) i svoj 100. prvoligaški pogodak.

Interu iz Zaprešića ovo je 14. poraz zaredom, ne sele slučajno u drugoligaško društvo.

Zaprešićani u posljednjem kolu ove sezone dočekuje Hajduk, a Slaven Belupo gostuje kod Gorice.

Stoti (100.!!!!!) gol Ivana Krstanovića u HNL-u!! Bravo Ivane!!!! 😍🤩🥳❤💪⚽️#IVANKRSTANOVIĆ