FOTO Nogometaši Koprivnice u golijadi pobijedili Papuk na otvaranju sezone u Trećoj HNL

Nogometaši Koprivnice odlično su startali u novu sezonu. U prvom kolu Treće HNL Sjever na domaćem terenu su slavili protiv Papuka iz Orahovice rezultatom 5:2.

Podsjetimo, Koprivnica je novak u ligi, dok je Papuk ‘5 do 12’ dobio dozvolu za igranje u trećeligaškom društvu pa je to i bio razlog naknadnog igranja utakmice.

Krenulo je odlično za momčad Tome Čikovića. Zeleni su poveli već u 15. minuti. Tumpić je izborio udarac iz kuta, loptu je ubacio Harambaša, a Marko Radotović bio je najviši u skoku te je glavom matirao vratara Mahačeka.

Gosti su iskoristili neopreznost domaće obrane i stigli do izjednačenja u 22. minuti te su nakon toga stvorili još dvije poluprilike.

Pritisak u završnici poluvremena isplatio se Koprivnici. Igrala se 42. minuta kada je nakon akcije Radotovića i Tumpića lopta stigla do Lovkovića kojeg je u kaznenom prostoru srušio Matej Rukavina.

Igrač Papuka pritom je dobio i drugi žuti karton, a Radotović je s bijele točke pogodio gornji lijevi kut za novo vodstvo igrača u zelenim dresovima.

Radotović je u 49. minuti ukrao loptu na sredini terena i idealno uposlio Tumpića čiji je udarac otišao malo pokraj okvira gostujućih vratiju. Priliku je u 50. minuti imao i Lovković, no suparnička obrana izbacila je loptu u korner.

Tri minute kasnije novi pogodak Zelenih. Salajec je ubacio iz slobodnjaka, a Sabol glavom pogodio gostujuću mrežu s nekih 10-ak metara.

Uspio je ipak Papuk postići i drugi pogodak. Podboj je u 64. minuti pogodio donji lijevi kut domaćeg vratara Domovića s oko 15 metara.

No, taj rezultat nije dugo stajao na semaforu. Odmah nakon što su nogometaši krenuli s centra domaćin je postigao i četvrti pogodak.

Sjajni Radotović je probio desnu stranu i ubacio na drugu vratnicu, a Filip Lovković je poentirao iz blizine.

Do kraja utakmice Koprivnica je još i povećala rezultat. Strijelac je ponovno bio raspoloženi Lovković, ali ovaj put na asistenciju Salajca. Igrala se tada 81. minuta.

TREĆA HNL SJEVER, 1. KOLO

KOPRIVNICA – PAPUK 5:2 (2:1)

KOPRIVNICA: Domović – Salajec, Tucaković, Sabol, Brcković (od 81. Azenić) – Tumpić (od 73. Matoničkin), Harambaša (od 73. Jambrušić), Ernečić, Lovković – Harači (od 64. Korenika), Radotović (od 82. Lončar). TRENER: Tomo Čiković.

PAPUK: Mahaček, Šantić, Majdenić, S. Čavić, Špoljarić (od 46. Mi. Rukavina), D. Podboj (od 69. R. Podboj), Jusup (od 55. Pavličić, od 77. Jelenčić), Zdelar, Ma. Rukavina (od 69. Bušljeta), Vratković, M. Čavić. TRENER: Martin Majdenić.

STRIJELCI: 1:0 Radotović (15), 1:1 Špoljarić (22), 2:1 Radotović (43-11 m), 3:1 Sabol (53), 3:2 Podboj (63), 4:2 Lovković (64), 5:2 Lovković (81).

Nogometaši Koprivnice u drugom kolu odlaze na teško gostovanje kod Međimurja u Čakovec, dok će Papuk biti domaćin Rudaru iz Murskog Središća. Obje utakmice igraju se ove subote s početkom u 17 sati.