Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Lara Blažeković i Veronika Vilk najuspješnije hrvačice Hrvatske u svojim uzrastima

Hrvačica Podravke Lara Blažeković i članica Slatine Veronika Vilk proglašene su za najuspješnije hrvačice Hrvatske u svojim uzrastima na svečanosti u Zagrebu.

Hrvatski hrvački savez dodijelio je godišnje nagrade u sklopu Međunarodnog božićnog turnira u Srednjoj školi Jelkovec.

Najuspješnijom hrvačicom u uzrastu do 15 godina proglašena talentirana Lara Blažeković iz Hrvačkog kluba Podravka.

”Lara je ove godine ostvarila izvanredne uspjehe, potvrđujući svoj iznimni talent i predanost hrvačkom sportu. Krajem travnja, ponovila je prošlogodišnji uspjeh osvajanjem naslova državne prvakinje u uzrastu 15 godina, u kategoriji do 42 kilograma. Nastavljajući niz uspjeha, Lara je osvojila srebrnu medalju na Prvenstvu Balkana u Grčkoj (Serres), natječući se u kategoriji do 39 kilograma.

Njezino sjajno predstavljanje nastavilo se na Prvenstvu Europe u mađarskom Kapošvaru, gdje je imala borbu za brončano odličje. Iako tek srednje ulazno godište peto mjesto na Prvenstvu Europe sjajan je uspjeh. Lara je također bila iznimno uspješna na Svjetskom festivalu hrvanja u Poreču, gdje je osvojila zlatnu medalju. Njezin posljednji ovogodišnji nastup za reprezentaciju bio je u Poljskoj, gdje se prvi put natjecala kao ulazno godište, zauzevši peto mjesto u kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 43 kilograma.

Uz reprezentativne nastupe, Lara je briljirala i na međunarodnim turnirima s klubom, osvojivši tri zlatne i jednu srebrnu medalju na četiri turnira (Mađarska, Slatina, Zagreb, Koprivnica). Tijekom ove godine, Lara je imala ukupno 27 službenih borbi, od čega je pobijedila u 20, dok je u 7 borbi doživjela poraz”, stoji u objavi Hrvačkog kluba Podravka.

Veronika Vilk, hrvačica Hrvačkog kluba Slatina, osvojila je prestižnu nagradu za najuspješniju hrvačicu u uzrastu do 17 godina.

”Veronika, koja već dvije godine živi i školuje se u Koprivnici, svojim izuzetnim rezultatima osvojila je srca publike i priznanje Hrvatskog hrvačkog saveza.

Podsjetimo, Veronika Vilk je ostvarila izvanredan niz uspjeha u 2023. godini. Osvojila je prvo mjesto na Prvenstvu Balkana, Prvenstvu Europe i Prvenstvu Svijeta u kadetskoj konkurenciji. Njezin trener, Ivan Lončarić, klupski trener Hrvačkog kluba Podravka, zaslužan je za njezin uspon do najviših vrhova hrvačkog sporta.

Ovom nagradom Veronika ne samo da potvrđuje svoju iznimnu hrvačku nadmoćnost već i ukazuje na stručnost i predanost trenera Ivana Lončarića. Njegova marljivost i posvećenost radu s mladim sportašicama poput Lare Blažeković i Veronike Vilk ključni su faktori uspjeha u Hrvačkom klubu Podravka”, stoji u objavi koprivničkoga kluba.