LIGA PRVAKINJA Podravka Vegeta na korak do iznenađenja protiv jakog Rostova

Rukometašice Podravke Vegete večeras su u Školskoj sportskoj dvorani ‘Josip Samaržija – Bepo’ u Koprivnici ugostile ruski Rostov Don u utakmici 7. kola Lige prvakinja.

Ekipa trenera Gorana Mrđena susret je dočekala oslabljena neigranjem ozlijeđenih Dijane Iline, Lee Franušić, Ane Buljan, Nikoline Zadravec i Korine Karlovčan, a u 42. minuti iz igre je zbog obnovljene ozljede malog prsta desne ruke morala i Dejana Milosavljević.

Koprivničanke su i sa skraćenom rotacijom pružile jako dobar otpor favoritu iz Rusije, ali su ostale na korak do iznenađenja. Imala je Podravka vodstvo od 8:4 u 10. minuti, potom u 25. minuti 13:12.

U nastavku je Rostov u jednom trenutku imao i četiri pogotka, ali je Podravka cijelo vrijeme bila blizu. U posljednjoj minuti imala je i sedmerac za izjednačenje, no Bianca Bazaliu, koja je odigrala vrlo dobru utakmicu, pogađa vratnicu.

U 8. kolu slijedi uzvrat s istim suparnikom u Rostovu. Ta utakmica na rasporedu je u subotu, 20. studenoga s početkom u 16 sati.

Larissa Kalaus
Larissa Kalaus postigala je pet pogodaka // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka

PODRAVKA VEGETA – ROSTOV 22:23 (13:13)
KOPRIVNICA – ŠSD ‘Josip Samaržija – Bepo’. Gledatelja 300. Suci: Kursad Erdogan i Ibrahim Özdeniz (Turska). Delegat: Balazs Soos (Mađarska).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (4+1), Dumanska (6+1); Turk, Kalaus 5, Popović 1, Strugar, Milošević, Milosavljević 2, Megerle, Mugoša 3, Šenvald 3, Milić, Stelmah 1, Bazaliu 7. TRENER: Goran Mrđen.
ROSTOV: Lagina (3+1), Kalinjina (8); Edwige 2, Managarova 4, Sen 1, Lagerquist, Levsha 1, Bobrovnikova, Amorim 3, Frolova, Taženova 1, Kožokar 2, Zelenkova, Zaadi 4(2), Boršenko 4(2). TRENER: Per Johansson.

Bianca Bazaliu
Bianca Bazaliu napokon je pokazala što može u napadu // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka