Subota, 4. svibnja 2024.

Marco Boras u završnici spasio Slaven Belupo od poraza protiv crnogorskog Mornara

Boras je u 90. minuti zabio glavom nakon ubačaja Martinage

Nogometaši Slavena Belupa i dalje su bez pobjede u prijateljskim utakmicama u sklopu ljetnih priprema.

U četvrtak su na Rogli odigrali neodlučeno s crnogorskim Mornarom iz Bara, rezultat je bio 1:1.

Evo kako je o utakmici izvijestila službena stranica koprivničkog prvoligaša:

”Prvo poluvrijeme prilikom je otvorila naša momčad. Boras je u 15. minuti glavom pucao dobro, ali pokraj gola. Nakon toga je Mornar imao tri odlične šanse. Božinovićev udarac iz daljine obranio je Marković, Kolundžić je iskosa s desne strane pogodio stativu, a Vujačićev pokušaj jedan na jedan opet je obranio Marković. Do kraja poluvremena Manaj je pokušao glavom, no ostalo je 0:0.

Mornar je na startu drugog poluvremena pogodio gredu iz slobodnog udarca. Naša je momčad odgovorila preko Šakote i Borasa, ali centimetri su spasili Crnogorce. U 71. minuti Hlevnjak je snažno odapeo s 25 metara i zatresao gredu. Samo dvije minute kasnije Jeknić je pobjegao u jednoj kontri i zabio za 1:0. Imala je nekoliko prilika naša momčad do kraja utakmice, a onda je Marco Boras u 90. zabio za 1:1 glavom nakon lijepog centaršuta Martinage.”

SLAVEN BELUPO – MORNAR 1:1 (0:0)
SLAVEN BELUPO: Marković (od 46. Sušak) – Bosec (od 65. Krušelj), Eškinja, Boras, Martinaga – Mioč, Bošnjak (od 60. Mađarić)- Crnac, Manaj (od 50. Kocijan), Mrdaković (od 40. Šakota, od 65. Hlevnjak), Hoxha. TRENER: Ricardo Moniz.
MORNAR: Popović, Seratlić, Baošić, Ljutica, Kaluđerović, Božanović, Škritelj, Cetković, Kolundžić, Vujačić, Stevanović; još su igrali: Stojanović, Duranović, Mišanić, Jeknić, Muratović, Dubljević, Šoskić, Gazivoda. TRENER: Zoran Đurašković.