Mario Kovaček donio pobjedu Panoniji u Peterancu protiv Molvaraca

Idućeg vikenda na rasporedu je 22. kolo u Prvoj ŽNL

Prošlog vikenda odigrano je 21. kolo u Prvoj ŽNL. Važne bodove u borbi za opstanak upisala je Viktorija pobijedivši na domaćem terenu u Vojakovcu Lipu iz Hlebina rezultatom 4:1. Uspješan je bio i Kalinovac koji je kod kuće s 3:2 slavio protiv Drave iz Novigrada Podravskog.

Panonija iz Peteranca upisala je još jedan poraz, ovaj put na domaćem terenu protiv Borca iz Imbriovca s 3:2. Peterančani su tako preuzeli posljednje mjesto na ljestvici, no već danas, u srijedu, u zaostaloj utakmici 19. kola na domaćem terenu protiv Mladosti iz Molvi vratili su se u igru. Momčad Zdravka Blažeka s 2:1 je pobijedila i bodovno se sada izjednačila s Kalinovcem na dnu ljestvice, ali je zbog bolje gol-razlike ponovno skočila na 13. mjesto.

Iskusni Mario Kovaček doveo je domaćina u vodstvo glavom već u 12. minuti, a u 35. minuti povisio je rezultat. Mladost je počasni pogodak zabila u 41. minuti s 11 metara. Strijelac je bio Vjekoslav Belobrk. Dodajmo i da je u 19. minuti Panonija promašila i jedanaesterac.

U ostalim utakmicama prošlog kola Bratstvo je u Kunovcu s 4:0 pobijedilo Prekodravac iz Ždale, Tomislav Radnik i Mladost Molve podijelili su bodove – 2:2, Osvit iz Đelekovca minimalno je slavio na gostovanju kod Mladosti u Sigecu, dok je Miklinovec nanio još jedan poraz posustaloj Slogi u Koprivničkom Ivancu. Bilo je 3:2 za Žutu podmornicu.

Idućeg vikenda na rasporedu je 22. kolo u Prvoj ŽNL. U subotu se igraju dvije utakmice. Miklinovec u Koprivnici dočekuje Panoniju iz Peteranca, a Mladost u Molvama u derbiju je domaćin kunovečkom Bratstvu.

Vodeći Borac u Imbriovcu u nedjelju dočekuje Mladost Sigetec, Osvit u Đelekovcu momčad Tomislava iz Svetog Ivana Žabna, a Drava u Novigradu Podravskom Viktoriju iz Vojakovca.

Prekodravac je u Ždali domaćin zahuktalom Kalinovcu, koji ima šest pobjeda u nizu, dok će Lipa u Hlebinama ugostiti Slogu iz Koprivničkog Ivanca, koja već šest utakmica ne zna za pobjedu. Ivančani su upisali dva remija i četiri uzastopna poraza. Sve utakmice igraju se od 17 sati, osim one u Đelekovcu koja počinje u 10 sati.