Utorak, 16. travnja 2024.

Međimurje tone sve dublje na ljestvici Druge HNL

Klub iz Čakovca u pet odigranih utakmica u drugom dijelu sezone još ne zna za pobjedu. Loše izdanje Međimurja iskoristio je i Orijent, a sada slijedi gostovanje kod vodećeg Hrvatskog dragovoljca

Ne igraju dobro nogometaši Međimurja u drugom dijelu prvenstva u Drugoj HNL. Kako utakmice prolaze, momčad iz Čakovca tone sve dublje na ljestvici.

Loš niz započeo je 6:1 porazom kod Rudeša, Međimurje je potom kod kuće odigralo 2:2 sa Sesvetama, uslijedio je domaći poraz od vinkovačke Cibalije rezultatom 2:1 i remi bez pogodaka u gostima kod Dubrave u Zagrebu.

U petak je Međimurje ponovno kiksalo. Orijent je odnio u Rijeku sva tri boda iz Čakovca pobjedom od 3:1. Već na poluvremenu gosti su imali nedostižnu prednost od tri pogotka golovima Gerca (19′), Mulca (43′) i Črnka (45′).

U poluvremenu je trener Međimurja Mario Kovačević ostavio cijelu veznu liniju – Kuzminski, Hlišć i Radošević u svlačionici, uveo je svježe snage, promijenio je uloge nekim igračima i to je izgledalo puno bolje u nastavku, no nedovoljno dobro za nešto više napraviti.

Čakovečki klub uspio je tek postići počasni pogodak. Strijelac je u 58. minuti bio Igrec. Puno novih briga za Međimurje u borbi za opstanak u Drugoj HNL. Trenutačno se nalazi na 13. mjestu prvenstvene ljestvice s 24 boda iz 21 odigrane utakmice. Na posljednjem, 18. mjestu nalazi se druga momčad zagrebačkog Dinama sa 16 bodova u 20 utakmica.

U idućem kolu Međimurje gostuje kod vodećeg Hrvatskog dragovoljca. Utakmica se igra u petak, 12. ožujka, s početkom u 15.30 sati.