Srijeda, 24. travnja 2024.

Nogometaši Varaždina pobijedili Rijeku na domaćem terenu

Iako su Riječani pokušali doći barem do boda, u tome nisu uspjeli

Nogometaši Varaždina pobjedom su otvorili drugi dio prvoligaške sezone. Na domaćem terenu s 2:1 su pobijedili Rijeku, koja tako nakon velike pobjede u Maksimiru protiv Dinama nije uspjela nastaviti pozitivne rezultate.

Varaždin je poveo već u trećoj minuti nakon velike pogreške Rijekinog vratara Nevistića i auta Tkalčića. Zabio je Urata. Obregon je nabacio, Urata pucao s ruba kaznenog prostora, a uz malo sreće lopta se našla u mreži.

U 33. minuti bilo je 2:0. Urata je ovoga puta nabacio, a riječki stoperi su bili na spavanju. Obregon je zabio, pobjegao je svima, a i Escovalu koji ga nije uspio zaustaviti.

U 80. minuti Kulenović je zabio za Rijeku. Jurišić je centrirao, Andrijašević dobiva zračni duel sa Uratom i spušta za Kulenovića koji bez problema zakucava za 2:1.

Iako su Riječani pokušali doći barem do boda, u tome nisu uspjeli.

Važna je to pobjeda Varaždinaca u borbi za opstanak u Prvoj HNL. Momčad Zorana Kastela sada ima 15 osvojenih bodova u 17 odigranih utakmica. Varaždin je trenutačno sedmoplasirani na ljestvici.

Dodajmo i da je u petak Osijek s uvjeljivih 3:0 pobijedio Lokomotivu u Zagrebu, a Hajduk je minimalno slavio u Šibeniku.