Četvrtak, 28. ožujka 2024.

Odbojkašice Nedelišća u borbi za naslov prvakinja

Nedelišće se sada sa skorom 6-2 nalazi na prvom mjestu, drugi Karlovac ima 6-1 i utakmicu manje

Odbojkašice Nedelišća ostvarile su novu pobjedu koja ih drži u utrci za naslovom prvaka Druge hrvatske odbojkaške lige – regija sjever, pišu Međimurske novine.

Utakmicu u Dugoj Resi nisu dobro otvorile. Nedelišćanke su imale mnogo problema sa prijemom u prvom setu. Očito su se trebale priviknuti na dvoranu ali i na neodgovarajuće lopte za igru. Dopustile su mnogo direktnih poena na početni udarac i tu su domaće povele 18:11. Krenule su Međimurke stizati domaću prednost. Došle su na 23:24 no potpuni preokret im nije uspio. U drugom setu povele su gošće sa 12:8, pa 15:9. Do kraja seta prednost je lagano održavana i sa 25:20 Nedelišće poravnava na 1:1.

U trećem setu Plavi zmaj vodi 6:5. Na servis dolazi Vnuk i serijom donosi prednost Nedelišću od 12:7. Kasnije je bilo 21:14. Opet problemi sa prijemom i domaće su smanjile na 22:21. Nedelišće stiže do tri set lopte kod 24:21.

Koristi treću za 25:23. U četvrtom setu Nedelišće je brzo povelo sa 11:5. Tu je otpor Plavog zmaja slomljen. Prednost je rasla do konačnih 25:14.

Nedelišće se sada sa skorom 6-2 nalazi na prvom mjestu, drugi Karlovac ima 6-1 i utakmicu manje. U narednom kolu u subotu od 18 sati u Atonu gostuje trećeplasirana Dubrava.

NEDELIŠĆE: Sanda, Iva i Ana Novak, Vrhar, Cmrečnjak, Baksa, Vnuk, Mošmondor, Treska, Hajdinjak, Barlović. Trener: Kirić.