Subota, 20. travnja 2024.

Odlični hrvači Podravke: Ljubić srebrni, Adžaga i Mijatović brončani

Hrvački klub Podravka predstavljalo je sedam hrvača u pet različitih kategorija na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom

Hrvački klub Podravka predstavljalo je sedam hrvača u pet različitih kategorija na Kadetskom prvenstvu Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom. Na natjecanju održanom u Zagrebu sudjelovalo je oko 80 kadeta iz 18 klubova.

Ovog puta najuspješniji je bio Borna Ljubić u kategoriji do 60 kilograma. Borna je ostvario pobjede protiv Antunovića iz Sesveta, Filajdića iz Like i klupskog kolege Baloga, dok je u finalnoj borbi izgubio od prezimenjaka iz Like.

Spomenuti Roman Balog po prvi put nastupio je na natjecanju. Pokazao je volju i želju, no uz dvije izgubljene borbe ostao je bez plasmana, kao i Marko Špernjak u kategoriji do 65 kilograma koji je također ubilježio dva poraza.

U kategoriji do 71 kilograma nastupili su Ivan Adžaga i Patrik Raknić. Ivan je započeo natjecanje porazom protiv Lukača iz Like, no kako je njegov protivnik došao do finala Ivan je dobio priliku da kroz repasaž osvoji treće mjesto.

U prvoj borbi repasaža pobijedio je Kristića iz Lokomotive, a za brončanu medalju Barića iz Siska.

Raknić je krenuo pobjedom protiv Krivičića iz Buja te je nakon toga izgubio od Ivančića iz Sesveta. Kako je Ivančić ušao u finale, Patrik je dobio mogućnost za daljnje borbe no već u prvoj sljedećoj repasažnoj borbi gubi na bodove protiv Grgića iz Hrvatskog dragovoljca i završava natjecanje na sedmom mjestu.

U kategoriji do 80 kilograma Josip Benko je u prvom kolu upisao pobjedu protiv Perana iz Šibenika, a u drugom je izgubio od Salajca iz Hrvatskog dragovoljca.

Salajec je ušao u finale, pa je Benko u prvoj repasažnoj borbi pobijedio Dizdara iz Sesvetskog Kraljevca, a u borbi za medalju izgubio od Strike iz Zadra i na kraju završio na petome mjestu.

Karlo Mijatović nastupio je u kategoriji do 92 kilograma. On je započeo natjecanje porazom od Varovića iz Sesveta, no kako je Varović ušao u finale, Karlo je ostao u daljnjem natjecanju za medalju.

U repasažnim borbama dobio je Zirduma iz Bistre i Gabuda iz Like što mu je na kraju donijelo treće mjesto i brončanu medalju.

Podravkaši su se ekipno smjestili na solidno peto mjesto od 18 ekipa.