Pobjeda i poraz Podravkaša na početku nove kuglačke sezone

Na početku nove sezone u Prvoj B HKL Sjever kuglači Podravke startali su pobjedom protiv Lepoglave. Kuglačice su, pak, poražene u Poreču u Prvoj HKL

Na početku nove sezone u Prvoj B HKL Sjever kuglači Podravke startali su pobjedom protiv Lepoglave. Slavili su rezultatom 6:2, u čunjevima 3067:3048.

Poene za Podravku osvojili su M. Šaško, Z. Betlehem, K. Dvornik i I. Uremović koji je bio i najbolji igrač utakmice, dok su izgubili D. Dasović i G. Šegerec.

U idućem kolu, koje se igra u subotu kuglači Podravke gostuju u Zagrebu kod ekipe Obrtnik Torbar.

U prvoj utakmici nove prvoligaške sezone Podravkašice su gostovale u Poreču. Bez publike, mjerenje temperature i pauze zbog dezinfekcije novi su uvjeti u kojima će se igrati utakmice ove sezone.

Istra je pobijedila uvjerljivim rezultatom 7:1, no igra Podravkašica je bila puno bolja nego što rezultat otkriva. U prvom paru Šimunić (544) osvaja dva seta, no suparnica ima više čunjeva iz prva dva seta te osvaja poen. Lukčin (564) ima više čunjeva od protivnice, no uspijeva osvojiti samo jedan set pa također Istra osvaja poen. 2:0 za Istru i +23 čunja. U drugom paru Kolarić (515) osvaja prvi set protiv najbolje igračice Istre, Liović, no slabom igrom u nastavku gubi sva tri seta i gubi poen.

Bolić (505) uspijeva dobiti tek pola seta protiv Pavlaković pa Istra nakon dva bloka vodi 4:0 i 164 čunjeva prednosti. U zadnjem bloku za Podravku nastupaju Orehovec i Zver. Orehovec (573) odličnom igrom uvjerljivo s četiri seta pobjeđuje Nanić i osvaja jedini poen za Podravku, dok Zver (556) osvaja jedan set protiv odlične Ravnić i gubi poen.

Trenerica Ljiljana Picer ne može biti zadovoljna ovim rezultatom pa će prvu pobjedu svoje ekipe tražiti na domaćim stazama u subotu protiv Osijeka ’97.