PRVA ŽNL Močile sredile Slogu, Panonija u ludoj završnici svladala hrabri Starigrad, Lipa bolja u susjedskom derbiju

U nedjelju popodne odigrane su preostale utakmice 3. kola Prve koprivničko-križevačke županijske lige.

Močile su u Koprivnici ugostile Slogu iz Koprivničkog Ivanca s imperativom pobjede nakon dva visoka poraza na startu prvenstva. U maksimalno borbenoj utakmici domaćin je stigao do vrijednih bodova.

Odluka je pala u nastavku, kad su Igor Čani i Domagoj Drk svojim pogocima donijeli veliku radost domaćim navijačima.

Izuzetno uzbudljivu utakmicu odigrali su u Peterancu Panonija i oslabljeni Starigrad, koji je stigao bez čak osmorice ozlijeđenih, pa su priliku dobili i juniori.

I iskoristili su je odlično. Poveo je Starigrad 0:2, domaćin je izjednačio, a potom su gosti promašili kazneni udarac i još oar odličnih prilika.

Kako to često u nogometu biva, domaćin je u završnici te propuštene prilike kaznio i stigao do pobjedničkog pogotka koji ga je podigao na drugo mjesto.

Kalinovac je ‘petardom’ stigao do sva tri boda u Svetom Ivanu Žabnu (2:5). Po jedan pogodak za goste postigli su Škrinjar, Ibriks, Ivanda i Buzuk, a jedan je bio autogol.

U susjedskom derbiju u Hlebinama Lipa je bila bolja od Mladosti iz Sigeca rezultatom 2:1.

Kunovčani ‘pregazili’ Dravu

Nedjeljna matineja privukla je na ‘Old Trafford’ velik broj gledatelja, a domaćin je potvrdio visoku kvalitetu i ostvario uvjerljivu pobjedu. Kunovčani su svoje prilike realizirali, dok se gosti nisu najbolje snalazili pred domaćim vratima, iako su stvarali izgledne šanse.

Za vodstvo Kunovčana pogodio je Bencalić u 15. minuti, potom je Vid Bartolić poentirao u 25. i 39. minuti.

Golijadu je nastavio Babok u 44. minuti, a na 5:0 povisio je Mišura u 64. minuti. Gosti su do kraja uspjeli postići počasni pogodak strijelac je bio Fuček Vuković u 78. minuti, završilo je 5:1.

Žuta podmornica ‘potopila’ Drnjance

Miklinovec je u Koprivnici ugostio Tomislav iz Drnja i upisao prvu pobjedu rezultatom 2:1. Gosti su poveli golom Kovača u 3. minuti, a ‘Žuta podmornica’ preokrenula je golovima Golubića i Majetića u 62. i 67. minuti.

Graničar je u Đurđevcu dočekao đelekovčeki Osvit, a njihov je susret završen bez pobjednika, 2:2.

Bila je to utakmica puna preokreta. Gosti su poveli preko Loptanika u 9. minuti, Picoki preokrenuli preko Snozyka (25) i Juranovića (42), a u drugom dijelu Paradžik je u 60. minuti postavio konačnih 2:2.