Ponedjeljak, 13. svibnja 2024.

Prva ŽNL: Osvit u Đelekovcu uvjerljivom pobjedom prekinuo pozitivan niz Močila

U Đelekovcu je u nedjelju prijepodne odigrana druga utakmica 20. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Bio je to ujedno i derbi kola između trećeplasiranog Osvita i četvrtoplasiranih Močila, momčadi koje su do nedjelje skupile po 33 boda u nastojanju plasmana u Elitnu županijsku ligu sljedeće sezone.

Đelekovčani su upisali treću uzastopnu pobjedu nakon što su proljetni dio sezone otvorili s četiri poraza, dok su Močilani doživjeli prvi ovogodišnji prvenstveni poraz i tako prekinuli pozitivan niz od šest nastupa bez poraza.

Krajem prvog poluvremena Lopatnik je doveo Osvit u vodstvo, da bi početkom nastavka izjednačio Horvatinović.

Međutim, Lopatnik ubrzo zabija za 2:1, a gostima se nakon toga ozlijedio vratar Vrhovec kojeg je zamijenio mladi Perika.

Za 3:1 je pogodio Krištofić iz velike udaljenosti, skoro s polovice terena, dok je strijelac za 4:1 bio Drvarić.

Napadač gostiju Horvatinović izgubio je živce u drugom poluvremenu te je zbog dva prigovora unutar pola minute zaradio dva žuta kartona.

Močilani su u završnici ‘nestali’ s terena, nekoliko obrana upisao je Perika, ali nije mogao spriječiti uvjerljiv poraz. Za konačnih 5:1 zabio je Petak….

Preostale utakmice počinju u 17 sati. Tomislav iz Drnja nije u bajnoj formi ovog proljeća te mu više nije sigurno ni drugo mjesto na kojem se u ovom trenutku nalazi. Drnjance će na Parku prinčeva testirati vrlo neugodna momčad Rudara iz Glogovca, a najveću prijetnju predstavljat će im njihov bivši golgeter Hrvoje Bači.

Drava je u Novigradu domaćin Slogi, Lipa dočekuje Kalinovac, Prugovac igra s Panonijom, dok će novi trener Tomislava Radnika Dražen Kemenović debitirati protiv Starigrada u dvoboju koji ima velik značaj za obje momčadi.

FOTO Svemu lijepome dođe kraj: Graničar iz Đurđevca izgubio u Miklinovcu nakon 35 utakmica bez poraza u prvenstvu