Subota, 27. srpnja 2024.

PRVA ŽNL Prugovčani uvjerljivi protiv Novigrada, u Starigradu Ivančani završili utakmicu sa sedam igrača

Ovog vikenda na rasporedu su utakmice 25. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

U subotu su odigrana dva susreta. U Prugovcu je domaćin bio i više nego uvjerljiv protiv fenjeraša Drave iz Novigrada Podravskog. Završilo je rezultatom 7:2.

U Starigradu je istoimeni domaćin ugostio Slogu iz Koprivničkog Ivanca. Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, ali su gosti nakon 12 minuta igre ostali bez isključenog Luke Čevisa. U drugom dijelu sudac Mateo Mesar pokazao je još dva isključenja za goste. Ivančani su nakon 15-ak minuta ostali bez Kike Dragaša Selakovića, a od 76. minute i Dominika Štajmingera. Ne treba ni govoriti kakvo je to nezadovoljstvo gostiju bilo. U samom finišu još jedan crveni kod Sloge dobio je vratar Matija Vrabelj, a kod domaćina Borno Blašković.

No, bez obzira na sve, ni do kraja susreta pogodaka nije bilo tako da su Starigrad i Sloga podijelili bodove. Delegat Stjepan Zalar u zapisniku je naveo da su sva isključenja opravdana.

Osvit će u nedjelju prijepodne u Đelekovcu ugostiti Miklinovec, dok se ostale utakmice igraju poslijepodne.

Prvak Graničar iz Đurđevca gostuje kod Rudara u Glogovcu, a velika bitka vodi se za drugo mjesto za koje kandidira čak pet klubova.

Drugoplasirane Močile dočekuju hlebinsku Lipu, Tomislav iz Drnja gostuje kod Tomislava Radnika u Križevcima, a Kalinovac kod Panonije u Peterancu.