Četvrtak, 2. svibnja 2024.

PRVA ŽNL Starigrad i Močile podijelili plijen, Picoki sredili i Prugovac, Tomislav sigurno kroz Kalinovac

U subotu su odigrane prve tri utakmice 5. kola Prve koprivničko-križevačke županijske nogometne lige.

Koprivnički gradski derbi odigran je u Starigradu, u goste su stigle Močile. Golova nije bilo, iako uzbuđenja nije nedostajalo.

Prilika je bilo na obje strane, a gosti su nakon isključenja Šanteka zbog drugog žutog u posljednjih desetak minuta odigrali s desetoricom.

Za goste je Drk pogodio gredu, a Orejaš je u posljednjoj minuti promašio zicer za Močile.

Starigrad - Močile
Pozdrav igrača Starigrada i Močila // Foto: Klikaj.hr

Graničar je u Đurđevcu dugo lomio otpor čvrstog Prugovca. Gosti su posustali u samoj završnici, prvo je Snozyk u 80. minuti pogodio za 1:0, potom je u drugoj minuti sudačke nadoknade Miklaušić postavio konačnih 2:0.

Picoki su tako ostali stopostotni, a Prugovac je upisao prvi prvenstveni poraz.

Drugo mjesto zadržao je Tomislav iz Drnja koji je ostvario uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Kalinovcu, rezultat je bio 1:4.

U nedjelju popodne sastaju se Lipa – Drava, Sloga – Miklinovec, Rudar Glogovac – Tomislav Radnik i Panonija – Osvit.

Starigrad – Močile // Foto: Klikaj.hr