Rukometašice Podravke Vegete napravile još jedan korak prema osvajanju naslova prvaka

Rukometašice Podravke Vegete uspješno su odradile još jedan prvenstveni ispit i dodatno se približile osvajanju naslova prvaka Hrvatske.

Na gostovanju u Dugom Selu igračice Antonija Pranjića slavile su rezultatom 28:24.

U prvom poluvremenu bilo je samo 12:11 za Kokice, ali u nastavku susreta malo je povećana prednost. Teže od očekivanog upisana su nova dva boda, ali su upisana.

U koprivničkim redovima najefikasnije su bile Korina Karlovčan sa sedam golova te Lea Franušić i Dejana Milosavljević s pet pogodaka. Kod domaće ekipe Josipa Bebek šest se puta upisala u strijelce, dok je Jelena Blažek zabila pet golova.

Bila je to utakmica 17. kola Prve HRL. Podravka Vegeta dosad je odigrala 14 utakmica i upisala isto toliko pobjeda.

Kao i u Sesvetama, Kokice su istrčale na parket sportske dvorane u Dugom Selu u majicama s natpisom ‘Zauvijek uz nas’, srcem i fotografijom prerano preminulog velikana hrvatskog rukometa i trenera Zlatka Saračevića. Na stražnjoj strani majice pisalo je Saračeva banda i broj 17. Broj koji je legendarni rukometaš najviše nosio na svojim dresovima u igračkoj karijeri. Saračević će uvijek biti dio ekipe bez obzira na to što više nije među nama. Podravkašice su i na dresovima za igranje imale inicijale ‘ZS’ u srcu. Tako će biti do kraja sezone.

Rukometašice Podravke Vegete ovog tjedna igraju i utakmicu s Rostov Donom na domaćem terenu, i to u subotu s početkom u 18 sati u Ssportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović.